19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Kırklareli Milli Eğitim ISO belgesi aldı!
Kırklareli # 11 Ocak 2018 Perşembe 08:56

Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü, ISO 9001:2008 kalite yönetimi sistemi belgesi alarak kalitesini tescilledi.

Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, makamında düzenlediği basın toplantısında, eğitimdeki başarıları ve kaliteli hizmette Kırklareli'nin ön plana çıktığını söyledi.

Hizmet kalitesini, uzmanlığını ve güvenilirliğini ISO 9001:2008 kalite yönetimi sistemi belgesi alarak tescil ettirdiklerini ifade eden Aşım, eğitim alanında daha da başarılar elde etmek için çalıştıklarını belirtti.

Belge alma sürecinde denetimleri başarılı bir şekilde geçtiklerini anlatan Aşım, ''Kamu kurumları açısından yapılan hizmet standartlarının belirlenmesi ve bu standartlar çerçevesinde iş ve işlemlerimizi yürütüyorduk. Bunu artık sertifikalandırmış olduk. Müdürlüğümüzün tüm birimlerinde kalite hedefleri, kurumsal riskler, risklerle ilgili çözüm faaliyetleri, kurumsal performanslar ve performans hedefleri belirlenerek etkili bir kalite yönetim sistemi oluşturulmuştur. 

Her yıl ara denetimlerle sistemin işlevselliği kontrol edilerek sürekli gelişmesi hedeflenmektedir. ISO 9001 sisteminin kurumumuzda uygulandığının göstergesi olan ve üzerinde ISO 9001 kalite belgesini düzenleyen NETSERT kuruluşu ile o kuruluşu akreditasyonunu gerçekleştiren TÜRKAK logosunun bulunduğu belge ve bayrak müdürlüğümüze teslim edildi.'' 

AA

Bu haber 558 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter