19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
2. Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Şenliği düzenlenecek!
Lüleburgaz # 11 Ocak 2018 Perşembe 07:43

Orhan KONYALI

Okul Sporları Yarışmaları formatında Lüleburgaz Kaymakamlığı himayesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğünün işbirliği ile ‘Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Şenliği’nin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Kafalı’nın katılımıyla, dün saat 15:30’da Necdet Tekin Gençlik Merkezi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, okulların anasınıfı öğretmenleri, ilkokul öğretmenleri ve okul idarecileri katıldı.

Toplantıda verilen bilgilere göre, 2 etaptan oluşacak Şenlik kapsamında anaokulu öğrencileri 3-4 yaş ve 5-6 yaş, ilkokul öğrencileri 1. ve 2. sınıflar ile 3. ve 4. sınıflar olacak şekilde kategorilere ayrılacak, bir diğer etapta ise ortaokul öğrencileri ve Liselerin 9. sınıfları yer alacak. Önce okulların kendi içinde sınıflar arası düzenlenecek olan ‘Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Şenliği’ daha sonra İlçe okulları arasında gerçekleşecek.

Toplantıda şenlik ile ilgili karar alınmasında yardımcı olunması adına Tertip komitesi oluşturuldu.

Oluşturulan tertip komitesinde; Bahçelievler İlkokulu’ndan Serkan Ayhan, Vilayetler Birliği Anaokulu’ndan Aylin Demirci ve Durak İlkokulu’ndan Burcu Baloğlu yer aldı.

Gençlik hizmetleri İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem: “Şenlikler kapsamında, geleneksel çocuk oyunları mirasının gelecek nesillere aktarılmasını ve geçmişe sahip çıkılarak bunun yanında çocukların gelişiminin pozitif etkilenmesini amaçlıyoruz” dedi.

İkincisi düzenlenecek olan ‘Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Şenliği’nin Şubat sonu ya da Mart ayı ortalarında başlaması planlanıyor.

 

 

Bu haber 343 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter