19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Meclisten ‘zam’ çıktı!
Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin oybirliği ile kabul ettiği yeni ücret tarifesi ile toplu taşıma ücretlerine 25 kuruş, taksimetre açılış ücretlerine ise 75 kuruşluk zam geliyor. Taşeron işçilerin kadroya alınabilmesi için de belediyeye bağlı özel bir şirketin kurulması oy birliği ile kabul edildi.
Lüleburgaz # 10 Ocak 2018 Çarşamba 07:42

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin, Ocak ayı ikinci toplantısı Pazartesi günü saat 18:00’da Sokollu Külliyesi Hamamı Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

15 maddenin görüşüldüğü toplantıda, daha önceden Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilen Şehiriçi Toplu Taşıma Araçları Ücret Tarifesi’ne 25 kuruş, Taksiciler Fiyat Tarifesine 75 kuruş zam yapılması hakkındaki madde oy birliği ile kabul edildi.

Kabul edilen zamlar sonrasında, Lüleburgaz’da toplu taşıma ücretleri sivil 2 lira 25 kuruş, öğrenci 1 lira 75 kuruş olacak.

TAKSİMETRE AÇILIŞ FİYATINA ZAM!

Taksi ücretlerinde kabul edilen artış ile taksimetre açılış fiyatı 3.50 liradan, 3 lira 75 kuruşa çıkarken, her bir kilometre başına fiyat 3 lira 50 kuruş, zaman ücreti ise18 lira olarak kaldı.

Zamların Lüleburgaz Kaymakamlığı’nın onayının ardından önümüzde hafta içerisinde uygulamaya girmesi bekleniyor.

Bu zammın, Lüleburgaz’da taksimetre açılış fiyatlarına 4 yıl aradan sonra gelen ilk zam olduğu öğrenildi.

TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN BELEDİYE ÖZEL ŞİRKET KURACAK!

Ayrıca toplantıda, taşeron işçilerin kadroya geçebilmek için merak ettikleri konulardan biri olan, belediyeye bağlı özel bir şirketin kurulması kararı oy birliği ile kabul edildi.

Şirketin kurulması için Bakanlık onayının bekleneceği belirtildi.

Bu haber 2361 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter