19 Ocak 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İnovasyon ve Tasarım Yılı tanıtıldı!
Lüleburgaz Belediyesi’nin 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’nın tanıtımı Pazartesi akşamı gerçekleştirildi. Gecede bu yılın elçileri olacak kurum ve kişiler açıklandı.
Lüleburgaz # 27 Aralık 2017 Çarşamba 07:42

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’nın tanıtımı 25 Aralık Pazartesi akşamı gerçekleştirildi.

Carmen Wedding House’da düzenlenen yemekli geceye Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergin Okandeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, işadamları, belediye daire müdürleri, akademisyenler, tasarım ve inovasyon alanında faaliyet gösteren girişimciler, okul müdürleri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Geceye sadece davetliler katılırken, bu akşam Lüleburgaz’daki sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri için de bir tanıtım programı düzenleneceği öğrenildi.

Gecenin sunuculuğunu Metin Uca yaparken, teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu da konuşmacı olarak katıldı.

Kuzuloğlu konuşmasında: “Rehavetten asla inovasyon çıkmaz. Lüleburgaz Belediye Başkanı ‘Bu akşam burada bizimle beraber olanlara 200 milyon bütçe veriyorum, 1 yıl da süre veriyorum, inovatif bir şey yapalım’ dese 31 Aralık 2018’te burada toplanırız ve sonuç şu çıkar ‘çatır çatır yemişiz o 200 milyonu ama ortada bir numara yok’. Ne zaman ki bıçak kemiğe dayanır işler o zaman değişir. Kendi hayatınızdan düşünün. Minik hayvanların köşeye sıkıştığında kaplana dönüştüğü o anı düşünün. İnsanoğlu da böyledir. İnovasyon dediğimiz şey genellikle dışarıdan gelenler tarafından hayatımıza entegre olmuştur. 40 yıldır taksicilik yapan birinin artık taksicilik mesleği adına düşünebileceği yeni bir şey yoktur. Ya emekliliğe ya ölüme gün sayıyordur. Ama yeni gelen biri her zaman en cevval olandır” dedi.

“ARTIK LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ BİR BAŞKANA İHTİYAÇ HİSSETMİYOR”

Gecede konuşan Belediye Başkanı Emin Halebak; “Biz Lüleburgaz Belediyesi olarak içinde bulunduğumuz durumu değiştirmek istiyoruz. Nasıl başka bir şey yaratırız? Biz belediye olarak tüm benzerlerimizden farklılaştık. Toplum olarak biz işbirliklerine çok fazla alışık değiliz. Ortak malı köpekler yemez diye bir atasözü var. Kimse ortak olmuyor. Baba evladına işini bırakmıyor, sonuna kadar direniyor sonra çocuklar da bir iş öğrenemediği için işlerini batırıyorlar. Halbuki biz gençlerimize, başkalarına güvenmeliyiz. Ortak işler yapabilmeliyiz. Artık Lüleburgaz Belediyesi bir başkana ihtiyaç hissetmiyor. Bir başkanın karar vermesi ile yürümüyor. Lüleburgaz Belediyesi çalışanları bütün bu güzel şeyleri başkana rağmen yapabiliyorlar. Çünkü onlar bir şeyi değiştirmenin onları mutlu ettiğini gördü. Küçücük bir belediyeyiz. Ama dünyadaki ilk 15 belediye arasındayız. Kadın Yılı’nı yaptık kadınlarımız farklı bir noktaya gitti, bu yıl Bisiklet Yılı bir çok farklı şey yapıyoruz. İnovasyon ve tasarım yılında bu salonda bulunan bulunmayan herkese düşen sorumluluklar var. Biz kurum adına bunu yapmaya hazırız. Bunu yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İNOVASYON VE TASARIM YILI’NIN ELÇİLERİ!

Gecede 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’nın sloganını belirlemek için açılan yarışmada ‘Hayal et, düşün, tasarla, düşlediğin Lüleburgaz’da yaşa’ sloganıyla birinci olan Büşra Eyvazlı Dayılar’a ödülü verildi.

İnovasyon ve Tasarım Yılı’na destek veren kamu kurumları ve yılın elçileri de bu gecede tanıtıldı.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’nın bölgemizdeki elçileri Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Ergin Okandeniz, KLÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülnur Eti İçli, Lüleburgaz MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bora Aslan, Trakya Kalkınma Ajansı’nı temsilen Emre Beji, Okan Karacan, Emre Can Durmaz, Ayşe Balıbey, Kaan Gülten ve Fırat Demirel oldu.

Ulusal elçiler ise Serdar Kuzuloğlu, e-Ticaret Çağı Dergisi Yayın Yönetmeni Ümit Öncel, Sosyal Medya Kampüsü Yöneticisi Baturay Elönü, Networking Uzmanı Ertuğrul Belen, Start Up Trakya Kurucusu Gökhan Geyik, Ayşe Sabuncu ve Osman Akın oldular.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’nda Lüleburgaz gençlerinin temsilcileri ise Aleyna Aksu, Kadir Can Kızılarslan ve Ataman Kunbuk olarak tanıtıldı.

BELEDİYEYE ‘EN YEŞİL OFİS’ ÖDÜLÜ!

Gecenin sonunda Lüleburgaz Belediyesi’nin enVision tarafından yaptırılan araştırmada ‘En yeşil ofisler’ listesinde belediyeler kategorisinde Trakya bölgesi birincisi olduğu açıklandı.

Belediye Başkanı Halebak’a ödülü enVision Kurumsal İletişim Müdürü Ayberk Yurtsever tarafından verildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1906 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter