15 Aralık 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
“AK Parti'ye oy vermeyin CHP'ye oy verin denildi”!
Kırklareli # 14 Aralık 2017 Perşembe 09:13

Kırklareli’deki FETÖ davasında ifade veren ‘Şevval’ kod adlı gizli tanık, FETÖ yapılanmasında sık sık gündeme gelen ‘AK Parti'ye oy vermeyin, CHP'ye oy verin’ çağrısının Kırklareli’deki örgüt evlerinde de yapıldığını öne sürdü.

-

Kırklareli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "esnaf ve iş adamı" yapılanmasına ilişkin, 1'i firari 30'u tutuklu 49 sanığın yargılanmasına devam edildi. 

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan duruşmaya, sözde "il imamı", "il ağabeyi" ve "il ablası" olduğu iddia edilenlerin de arasında bulunduğu 29 tutuklu sanık getirildi. Bir tutuklu sanığın ise sağlık problemleri nedeniyle iki gündür katılamadığı duruşmada, bazı tutuksuz sanıklar da hazır bulundu.

"Şevval" kod adlı gizli tanık, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile mahkemeye bağlandı.

Gizli tanık, ifadesinde, 17-25 Aralık'tan sonra örgüt evlerinde sık sık siyaset konularının konuşulduğunu iddia etti.

Ev ablalarının buralarda kalan öğrencilere yönlendirmeler yaptığını belirten tanık, AK Parti'nin her fırsatta kötülendiğini, diğer partilerin övüldüğünü öne sürdü.

Seçim zamanlarda özellikle siyaset konuşmalarının daha çok arttığını vurgulayan gizli tanık, ''AK Parti'yle anlaşmazlık olduğu zaman kötülemeye başladılar. Bizler çok rahatsızlık duyuyorduk. Evlerde kalan öğrencilere siyaseten yönlendirme yapılırdı, seçim zamanlarında AK Parti arabası geçerken, camları kapatırlardı'' diye konuştu.

Mahkeme Başkanı Vahdet Yeltepe, ''Seçimlerde 'AK Parti'ye oy vermeyin' diye söylendi mi?'' sorusuna gizli tanık ‘Şevval’, AK Parti'ye oy verilmemesi konusunda birçok telkinde bulunulduğunu ileri sürerek, ''Evet bunu yaşadım. Evlerde kalanlara 'AK Parti'ye oy vermeyin, CHP'ye oy verin' denildi.'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise herhangi bir şey söylenmediğini ifade eden gizli tanık, bunun hal ve hareketler ile gösterildiğini ileri sürdü.

AA

 

Bu haber 1677 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter