23 Nisan 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Salona alınmayan kadınlarla’ ilgili açıklama!
Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Seval Çalışır, Lüleburgaz’da Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen etkinlikte Lüleburgazlı kadınların salona alınmaması olayıyla ilgili açıklama yaptı.
Lüleburgaz # 07 Aralık 2017 Perşembe 07:49

Haber Merkezi

Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şubesi, kadının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 83. yıldönümünde Lüleburgaz’da düzenlenen etkinlikte yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

Dernek Başkanı Seval Çalışır tarafından yapılan açıklamada, salonun yetersizliği ve katılımın çok yüksek olmasından dolayı aksaklıklar oluştuğu belirtilerek istedikleri tarihte Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne aynı programı tekrar yapabileceklerini bildirdi.

Çalışır açıklamasında: “Lüleburgaz Türk Kadınlar Birliği Derneği yönetim kurulu olarak 5 Aralık Kadının Seçme ve Seçilme hakkının 83. yıldönümünde çok büyük bir organizasyon gerçekleştirdik. Türkiye’nin 30 ilinden gelen misafirlerimiz 350 kişiydi. Katılımın çok yüksek olması nedeniyle konuklarımızın bir kısmı ve Lüleburgazlı kadınlarımızın bir kısmı salona sığmadı. Salonun yetersizliği ve katılımın çok yüksek olması bu anlamda aksaklıkların oluşmasına neden oldu. Amacımız gelen konuklarımıza Lüleburgaz’ı tanıtmaktı. Hepsi çok güzel anılarla buradan ayrıldılar. Bizlere ve tüm esnafımıza, Lüleburgaz halkına defalarca teşekkür ettiler. Halkımızın misafirperverliğinden, güler yüzünden övgüyle bahsettiler ve gittikleri yörelerde anlatacaklarını söylediler. İstedikleri tarihte Kent Konseyi Kadın Meclisine aynı programı tekrar yapacağımızı bildiririm” ifadelerine yer verdi.

 

 

Bu haber 1376 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter