19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Valilikten ‘yabancı terörist’ tedbiri!
Kırklareli Valiliği, il sınırları içerisinde yabancı terörist savaşçı olma ihtimaline karşı ‘yol izin belgesi’ olmayan yabancı uyruklu kişileri taşıyanlar ile yabancı uyruklulara konut kiralayıp/satıp güvenlik güçlerine bildirmeyenler hakkında para cezası uygulanmasına karar verdi.
Kırklareli # 07 Aralık 2017 Perşembe 07:49

Çınar TÜRKMEN

Kırklareli Valiliği, il sınırları içinde kamu düzeni, kamu güvenliğinin korunması amacıyla yabancı uyruklu şahıslara ‘Yol İzin Belgeleri’ olmaksızın bilet satışı yapanlar ile konut kiralayan ve satın alan yabancıların güvenlik güçlerine bildirimini yapmayan sorumlular hakkında idari para cezası uygulanacağını duyurdu.

1 Aralık’ta alınan kararda: “Milli güvenliğin sağlanması amacıyla il genelinde bulunan yabancı uyruklu şahısların, ülke genelinde kontrolsüz şekilde seyahat etmelerinin engellenmesi, ilimizde her türlü suça karışmalarının önüne geçilmesi, ayrıca kamu düzeni, kamu güvenliği ve bütünlüğümüzü tehdit eden terör örgütü mensuplarının faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesi hedeflenmiştir” denildi.

“ÇATIŞMA BÖLGELERİNE GİDEBİLİRLER”

Öte yandan, yabancı uyruklu şahısların Türkiye üzerinde Suriye ve Irak’ta bulunan terör örgütleri kontrolündeki çatışma bölgelerine seyahatlerinin engellenmesi amacıyla tedbir alınarak kamu düzeni ve can ve mal güvenliğinin sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.

Karar, Kırklareli il sınırları içinde yolcu taşımacılığı yapan kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı, acente, taşıma işleri komisyonculuğu gibi işlerle iştigal edenler, geçici koruma kapsamında bulunan yabancı uyruklu 6458 sayılı kanunun 84. maddesi kapsamında düzenlenen ‘Yol İzin Belgeleri’ olmaksızın bilet satışı yapanlar ve taşımacılık suretiyle il dışına çıkmalarını sağlayan sorumlular ve Kırklareli il sınırları içerisinde konut kiralayan ve satın alan yabancıların güvenlik güçlerine bildirimini yapmayan şahıs/sorumlular hakkında idari para cezası uygulanmasını öngörüyor.

24 SAAT İÇERİSİNDE BİLDİRİLMELİ!

Valilik, Kırklareli il sınırları içerisinde yabancı uyruklu şahısların suça karışmasını veya terör olaylarına katılmalarının önlenmesi, etkin bir şekilde denetim ve tatbikinin yapılması amacıyla konut kiralayan/satın alan yabancı şahısların kimlik bildirimlerinin gayrimenkulü kiralayan/satan yetkililer tarafından Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Kırklareli Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi Amirliği’ne 24 saat içerisinde bildirmesi, tatil/resmi günlere denk gelmesi halinde ilk mesai saatinde bildirimlerinin yapılması gerektiğini açıkladı.

 

 

 

Bu haber 1136 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter