15 Aralık 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
Kapatılan LİAD üyesinden savunma!
Lüleburgaz # 07 Aralık 2017 Perşembe 07:40

FETÖ’nün "esnaf ve iş adamı" yapılanmasına yönelik görülen davanın Salı günkü duruşmasında savunma yapan kapatılan Lüleburgaz İş Adamları Derneği üyesi tutuklu sanık Hasan K., hakkındaki suçlamaları reddetti. 

Ülkenin müreffeh bireyler yetiştirmesi amacıyla, daha sonradan FETÖ ile irtibatlı olduğunu öğrendiği bir koleje yardımlarda bulunduğunu savunan Hasan K., ticari ufkunun gelişmesi için de Lüleburgaz İş Adamları Derneği'ne üye olduğunu öne sürdü. 

Almanya'ya da ticari gezi amacıyla gittiğini ileri süren Hasan K., bu gezide bir arkadaşı dışında hiç kimseyle görüşmediğini iddia etti. 

Adil Öksüz’ü Lüleburgaz'da bir çiftlikte sakladığı iddialarının gerçek dışı olduğunu savunan Hasan K., Adil Öksüz’ü tanımadığını söyledi. 

Bank Asya ile irtibatının sadece çocuklarının eğitim masraflarını ödemek için olduğunu ve yatırım amacıyla döviz ve altın hesabı açtırdığını ileri süren Hasan K., ''Bank Asya'daki TL hesabı bana ait değil. Biri benim adıma hesap açmış olabilir. Bu suçlamayı kabul etmiyorum'' şeklinde savunma yaptı. 

Mahkeme Başkanı Vahdet Yeltepe'nin sanığa ''Senin adına hesap açıldığını mı iddia ediyorsun?'' demesi üzerine Hasan K., ''Evet benim adıma hesap açılmış'' şeklinde cevap verdi. 

AA

Bu haber 3000 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter