19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
ByLock sanığı: “Bilgisayar kullanmayı bile bilmiyorum”!
Kırklareli # 07 Aralık 2017 Perşembe 07:39

FETÖ’nün esnaf ve işadamları yapılanması davasında savunma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğündeki hizmetli görevinden ihraç edilen tutuklu sanıklardan Emine S. de hakkındaki suçlamaları reddetti.

Emine S., FETÖ ile hiçbir bağının bulunmadığını, 28 Şubat mağduru olduğunu ileri sürdü.

Emine S.,  28 Şubat sürecinden sonra görevine iade edildiğini ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gözaltına alınarak yeniden görevinden ihraç edildiğini anlattı.

FETÖ suçlaması ile tutuklu bulunan eşini ceza infaz kurumuna ziyarete gittiğinde gözaltına alındığını belirten Emine S.: ''Akıllı telefonu 2016 yılında kızım hediye olarak aldı. Telefonu bazen yurtdışındaki kızlarım da kullanırdı. Ben Bylock adını gözaltına alındığımda öğrendim. Darbe girişiminden sonra kızlarımın biri İsveç'e, biri de Amerika'ya gitti, diğer kızım ise eşiyle birlikte FETÖ dosyasından Amasya'da yargılanıyor. Yurtdışındaki kızım bu telefonu kendisinin kullandığına ilişkin dilekçe de gönderdi. Bylock yazışmaları kesinlikle bana ait değildir. Ben zaten ilkokul mezunuyum, bilgisayar kullanmasını bile bilmiyorum'' şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme Başkanı Vahdet Yeltepe'nin ''Emniyetteki ifadende 'benim telefonumu benden başka kimse kullanmaz' demişsin'' sorusuna Emine S., ''9 gün gözaltında kaldım, emniyette çok yorgundum, çocuklarım bazen telefonumu ders amacıyla kullanır ve kendi hatlarını takarlardı'' diye cevap verdi.

AA

Bu haber 2247 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter