19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Kadınlar ‘seçme ve seçilme hakkını’ Lüleburgaz’da kutladı!
Türk Kadınlar Birliği, kadının seçme ve seçilme haklarını elde edişinin yıldönümünü Türkiye ve KKTC’deki tüm şubeleri ile Lüleburgaz’da kutladı.
Lüleburgaz # 06 Aralık 2017 Çarşamba 09:27

Orhan KONYALI

Kadının seçme ve seçilme haklarını elde edişinin 83’üncü yıldönümü kapsamında, Lüleburgaz’da tören düzenledi.

Törene Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Türkiye Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci Uğurman, Lüleburgaz Şube Başkanı Seval Çalışır, Türkiye’nin çeşitli illerinden şube başkanları ve üyelerin yanı sıra davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Saat 12.00’da eski Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk heykeline çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikler Kongre Meydanı ve Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde devam etti.

Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurman’ın konuşmasından sonra Lüleburgaz Kadın Trampet Takımı eşliğinde Kongre Meydanı’na yürüyen kortej burada Lüleburgaz İlçe Kaymakamı Mustafa Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin tarafından karşılandı.

Kongre Meydanı’nda Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritim Grubu da gösteri sergilerken meydanda kurulan çadırlarda kadınlar ürettikleri ürünleri sergiledi ve satışını gerçekleştirdi.

Saat 15.00’da Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde, Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şube Başkanı Seval Çalışır’ın ve Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşmalarının ardından Ertuğrulköy Cumhuriyet Kadınları Korosu konser verdi.

 

Bu haber 579 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter