19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Mahkeme başkanını kızdıran soru!
Kırklareli # 06 Aralık 2017 Çarşamba 09:25

Kırklareli’de 49 sanığın yargılandığı FETÖ’nün esnaf ve iş adamları yapılanması davasında tutuklu sanıklardan Hüseyin H., savunmasında hakkındaki suçlamaları reddetti.

Yıllarca dürüst bir iş adamı olarak görev yaptığını savunan Hüseyin H.,, terör örgütü ile suçlandığını ve bu güne kadar hiç silahının bulunmadığını dile getirdi.

Mahkeme Başkanı Vahdet Yeltepe'nin ''Gözaltına alınmamak için polisten kaçmış ve bir polis memurunu ayağından aracınla ezerek yaralamışsın'' sorusuna Hüseyin H., darbe girişiminden bir yıl önce ayağından ameliyat olduğundan dolayı cezaevinde kalmasının mümkün olamayacağını düşünerek kaçtığını belirtti.

Kaçtığı kişilerin polis olduklarını bilmediğini iddia eden Hüseyin H.: ''Darbe girişiminden 4 ay sonra birileri beni arayarak gözaltına alınacağımı söyledi ben de kendilerine cezaevinde kalmamın mümkün olamayacağını belirttim. Daha sonra aracımla seyir halinde iken bir minibüs yanaşarak, polis olduğunu söyleyerek durmamı istedi. Bu sıra ben de durdum iki kişi yanıma geldiğinde gaza basarak uzaklaştım. Orada bir polis yaralandığını iddia ediyor.'' şeklinde konuştu.

 GÜLEN'İ TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI OLARAK GÖRMÜYORMUŞ

KHK İle kapatılan FETÖ ile irtibatlı olduğu belirlenen kolejde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Abdulkadir T. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Abdulkadir T., Cumhuriyet savcısının ''Fetullah Gülen'i terör örgütü elebaşı olarak görüyor musun?'' sorusuna, ''Hayır görmüyorum'' şeklinde cevap verdi.

Abdulkadir T.’nin avukatı ise mahkeme heyetine bu sorunun sorulmasının uygun olmadığını belirterek tepki gösterdi.

Heyet, Abdulkadir T.’nin cevabını tutanağa geçirdi. 

Abdulkadir T.’nin savunma yaptığı sırada mahkeme heyetine soru yöneltmesine karşı Mahkeme Başkanı Yeltepe, tepki göstererek ''Bana soru sorma, ben senin sorularına cevap verecek değilim.'' dedi.

AA

Bu haber 1311 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter