11 Aralık 2017 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz -1°C
Açık
HABER DETAYI
Overlok makinesi ayağımıza geldi!
Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi’nde ünlü bir dikiş makinesi firmasının katkılarıyla eğitim kursu açıldı. Merkeze 5 yıllığına 1 adet overlok, 4 adet de dikiş makinesi verildi.
Lüleburgaz # 06 Aralık 2017 Çarşamba 09:24

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi’nde, Singer Dikiş Makineleri Ticaret Anonim Şirketi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı protokol kapsamında kursiyerler için dikiş makineleri getirilip kurs açıldı.

Açılışa firmanın Eğitim Koordinatörü İlknur Eşiz, Trakya Bölge Müfettişi Metin Koçkan, Bölge Öğretmeni Filiz Gökdemir, Bölge Servis Bayii Erkan Şenol, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan ile merkez öğretmenleri ve kursiyerler katıldı.

Proje kapsamında Lüleburgaz HEM’e kursiyerlerin kullanması için 1 adet overlok, 1 adet bilgisayarlı, 1 adet mekanik, 2 adet de elektronik dikiş makinesi verildi.

Geçtiğimiz gün verilen seminerin ardından açılışı dün yapılan kursta Singer Eğitim Koordinatörü İlknur Eşiz, Halk Eğitim Merkezleri’nde 5 yıl boyunca eğitim kursları açmak üzere harekete geçtiklerini söyledi.

Eşiz, imzalanan protokolün Halk Eğitimi Merkezlerinde ve Bölge Singer Servislerinde makine kullanımı kursu, dikiş ve nakış tasarım kursu gibi, hanımların el becerilerini geliştirerek meslek edinmelerini sağlayacak mesleki teknik kurslarının açılmasını içerdiğini belirtti.

Marka olarak kadınların eğitimine önem verdiklerini ifade eden Eşiz: “Ülkemiz nüfusunun yarısını oluşturan kadınlarımızın toplumsal gelişimimize olan katkılarının kişisel gelişimleri ile mümkün olacağı gerçeğinden yola çıkmayı uygun görmekteyiz. Kadına yatırımın en iyi karşılığı yeterlilik olgusudur. Bu bağlamda el becerileri kurslarını, kendi markalı ürünlerimizle harmanlayarak üst seviyelere taşımaktayız. Üst segment makine tedarikçisi Singer Dikiş Makineleri Genel Müdürlüğü olarak mekanik, elektronik ve bilgisayarlı ev tipi makinelerimiz ile Türk kadınının eğitimine katkı sağlıyoruz. Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi’nde olmaktan çok mutluyuz. Var olan bir potansiyele katkı sunmak bizleri çok sevindirdi. Bu kapsamda kadınlarımıza bu imkanı yaratan Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Müdür İzzet Arslan ise, böyle bir projenin merkezlerinde hayata geçmesinin kendilerini fazlasıyla memnun ettiğini söyledi.

Lüleburgaz olarak Trakya bölgesinde en çok kurs açan merkez olduklarını işaret eden Arslan, gelen makineleri de en iyi şekilde kullanıp, kadınlarımızın meslek edinmesine katkı sunmak istediklerini belirtti.

Arslan, bu imkanı kendilerine yaratan Singer firması yetkililerine teşekkürlerini iletti.

 

Bu haber 1360 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
"En az 2 bin lira"!
10.12.2017 09:37
Lüleburgaz’da 2 yeni film gösterimde!
10.12.2017 12:25
İnternete zam geldi!
Cep telefonu görüşmelerinden yüzde 25, sabit telefon görüşmelerinden yüzde 15 ve data ile internet hizmetlerinden alınan yüzde 5 Özel İletişim Vergisi yüzde 7,5 olarak birleştirildi.
10.12.2017 16:28
Lüleburgaz’da ‘Öfke Cuması’!
Lüleburgaz’da AK Parti ve MHP’nin öncülüğünde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki eylemi gerçekleştirildi. Sokollu Camii’nde başlayan eylem Kongre Meydanı’nda devam etti.
09.12.2017 07:53
Dağlı toprağa verildi!
09.12.2017 07:51
Eşinin yanına defnedildi!
09.12.2017 07:38
“Hain plan”!
09.12.2017 07:52
Lüleburgaz ‘Şampiyon’ Lisesi!
09.12.2017 07:51
Fikret Reyhan filmiyle Lüleburgaz’a geliyor!
09.12.2017 07:37
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter