15 Aralık 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
Kantinciyi ‘550 bin liralık’ hissedar yapmışlar!
Kırklareli # 06 Aralık 2017 Çarşamba 09:20

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "esnaf ve iş adamı" yapılanması davasında KHK ile kapatılan öğrenci yurdunun hissedarı savunma yaptı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan FETÖ'nün öğrenci yurdunun hissedarı Cengiz Ö., hakkındaki suçlamaları reddetti. 

İş adamı olduğu için "FETÖ ile irtibatlı olduğunu daha sonra öğrendiği" Kırklareli İş Adamları Derneği'ne üyeliğinin de bulunduğunu iddia eden Cengiz Ö., ''Derneğin örgüt ile bağının olduğunu bilseydim üye olmazdım'' dedi. 

KHK ile kapatılan öğrenci yurdunda kantin işlettiğini anlatan Cengiz Ö., ''Ben öğrenci yurdunda kantin işletiyordum. Kantin kirasına zam yapılarak bana yurdun hissedarı olmam için teklif geldi. Ben para ödemeden, yurdun 550 bin liralık hissedarı oldum. Bu kağıt üzerinde bir hissedarlıktı. Para transferlerinden hiç haberim yok'' iddiasında bulundu. 

Mahkeme Heyeti Başkanı Vahdet Yeltepe'nin ''Sen para vermeden, 550 bin liralık hisse vermişler, hiç şüphelenmedin mi?'' sorusuna, Cengiz Ö., ''Ben burada çıkarımı düşünerek hissedar oldum ve hiç de şüphelenmedim'' yanıtını verdi. 

AA

Bu haber 2152 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter