15 Aralık 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
Kapatılan okulların genel müdüründen savunma!
Kırklareli # 06 Aralık 2017 Çarşamba 09:20

FETÖ’nün "esnaf ve iş adamı" yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yargılanan dershane, kolej ve yurtlardan sorumlu genel müdür savunma yaptı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan FETÖ ile irtibatlı dershane, kolej ve yurtlardan sorumlu genel müdür Adem K., hakkındaki suçlamaları reddetti.

Adem K., gözaltı süresince kendisine verilen yemekleri ve cezaevindeki koğuş şartlarını beğenmediğini ifade etti. 

Mahkeme Başkanı Vahdet Yeltepe'nin tepkisi üzerine esas savunmasını yapan Adem K., Bank Asya ile örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u hiçbir zaman kullanmadığını öne sürdü. 

Her işini yasal çerçevede yaptığını iddia eden Adem K., ''Dershanelerde işe alımlarda ilk öncelik kardır. Dershane müdürü bize 'Ben bu personelle çalışmak istiyorum' dediğinde, biz de kendisine 'ilk önce kar sonra kiminle çalışmak istiyorsan çalışabilirsin' diyoruz.'' dedi. 

Mahkeme Heyeti Başkanı Yeltepe'nin "İlk önce eğitim olması gerekmiyor mu?" sorusuna Adem K., "Bizim için önce kardır. Sonuçta biz özel sektörüz.'' şeklinde cevap verdi.

TURİSTİK GEZİ İÇİN BELÇİKA'YA GİDERKEN GÖZALTINA ALINMIŞ!

Tutuklu sanıklardan Muharrem A. ise FETÖ ile irtibatlı kolejin KHK ile kapatılmasının ardından işsiz kaldığını ve bu nedenle turistik gezi için Belçika'ya gideceğini iddia etti. 

Belçika'da bir arkadaşını ziyaret etmeyi planladığını anlatan Muharrem A., havalimanında polisler tarafından gözaltına alınarak pasaportuna el konulduğunu ifade etti. 

Muharrem A., pasaportuna kanunsuz bir şekilde el konulduğunu ileri sürdü. 

Bu arada, tutuklu sanıklardan KHK ile gazetesi kapatılan E.C. cezaevi ring aracına bindirildiği sırada kendisini görüntüleyen gazetecilere, ''Ayıp, ayıp eşekler'' diyerek tepki gösterdi. 

AA

Bu haber 1066 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter