19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Kadınlara ayıp!
Lüleburgaz Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen kadının seçme ve seçilme haklarını elde edişinin yıldönümü etkinliklerinde Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin de aralarında bulunduğu Lüleburgazlı kadınlar yer olmadığı gerekçesiyle salona alınmadı.
Lüleburgaz # 06 Aralık 2017 Çarşamba 07:47

Haber Merkezi

Lüleburgaz’da dün düzenlenen ‘Kadının Seçme ve Seçilme Haklarını Elde Edişinin Yıldönümü’ etkinliklerine katılan Lüleburgazlı kadınlar, Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’ne alınmadı.

Sokaktaki tüm etkinliklere katılan kadınlar, sıra Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen etkinliklere gelince içeriye alınmadı.

Kapıda özel güvenlik tarafından durdurulan Lüleburgazlı kadınlara “Siz nereden geldiniz?” diye sorulduğu, “Lüleburgaz” cevabını alınca içeri alınmadıkları iddia edildi.

Özel güvenliğin, salonun 330 kişilik olduğunu, o yüzden içeriye sadece 300 kişilik Türk Kadınlar Biriliği üyeleri ve 30 kişilik Cumhuriyet Kadınları korosunun alınacağını söylemesi üzerine kadınlar duruma tepki gösterdi.

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NDEN TEPKİ!

İçeriye giremeyen Lüleburgazlı kadınların arasında Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri de yer aldı.

Kapıya “Lüleburgazlı kadınlar gelmesin diye yazılsaydı” diyen kadınlar: “Böyle bir günde kentli kadınları düşünmemek nasıl bir düşüncedir, Türk Kadın Birliği kimin birliğidir?” diye sordular.

Durum karşısında Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sibel Pişkin de salona girmeyerek tepkisini ortaya koydu.

 

Bu haber 2700 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter