18 Eylül 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
HABER DETAYI
‘Edepli Mizah Kursu’ açıldı!
Lüleburgaz # 06 Aralık 2017 Çarşamba 07:43

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Gençlik Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi’nin ortaklaşa açtığı kurslar tüm hızıyla devam ediyor.

Kurslara, Oyuncak Yapım Atölyesi, İşaret Dili Atölyesi, Seramik Kursu, Değerlerimize Uygun Edepli Mizah Kursu ve Kitap Okuma Halkaları gibi kurslar eklendi.

12 ay boyunca katılım olduğu sürece devam eden kurslarda eğitim alan çocuk ve gençlerin, bu yönde ilerlemeleri ve gelişim sağlamaları amaçlanıyor.

Oyuncak atölyesinde yapılan oyuncakları sosyal sorumluluk adı altında köy okulları ve ihtiyacı olan anasınıfı okullarıyla paylaşan öğrenciler, oyuncakları polar, keçe ve geri dönüşüm kumaşlarından üretiyor.

EDEPLİ MİZAH KURSU!

Yeni açılan kurslardan olan Edepli Mizah Kursu’nda ise çizme yeteneklerini geliştiren ve öğrenen kursiyerler insanların küfretmeden gülmelerine ilişkin, Nasrettin Hoca gibi düşündürürken güldürme öğelerini barındıran eserler yaratmayı amaçlıyor.

Bakanlık tarafından hayata geçirilen, her ay 1 defa gerçekleştirilen kitap okuma halkaları projesiyle de 81 ilde eş zamanlı kitap okuma faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Gençlik Merkezi Müdürü Aslı Özçelik: “4 kurdan oluşan ve her kurda 10 kitap okunarak kritik elde edilecek şekilde planlanan projeye tüm illerimizde genişleyen halkalar ile devam ediliyor. Oluşturulan 371 halkadan 7 bin 816 gencimiz halihazırda kitap okumaya devam ederken, bu amaçla öncelikli hedefimiz gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve aynı zamanda okunan kitapları ehil kişiler eşliğinde kritik etmelerini sağlamaktır” dedi.

Bu haber 644 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx