11 Aralık 2017 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz -1°C
Açık
HABER DETAYI
“Statüko isteyenlere karşı bir zaferdir”
Lüleburgaz # 05 Aralık 2017 Salı 07:50

Orhan KONYALI

163 oy alarak yeniden İlçe Başkanı seçilen Özgür Kaya, seçimin ardından ikinci dönemi için “Yapamadıklarımızı yapacağız” diye seslendi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla, kongrenin yapıldığı düğün salonunda, partililer tarafından coşkulu kutlamalar yapıldı.

Özgür Kaya’nın İlçe Başkanlığı için oluşturduğu Beyaz listedeki asil yönetim kurulunda; Halime Gülcan Ayışığı, İbrahim Berberoğlu, Tuncay Gençer, Vasfiye Kantürer, Sadettin Kızmaz, Bülent Metin, Melek Ohri, Hanife Oral, Arif Oruç, Mustafa Kemal Özbek, Bircan Özdemir, Burcu Sabancılar, Makbule Tuna, Didem Ülker, Fuat Variş ve Ümit Yörükçü yer aldı.

“DEĞİŞİMİ DURDURMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI ZAFERDİR”

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra konuşma yapan Özgür Kaya: “Bugün burada, mahallelerde birleşenlere karşı, CHP’nin başlattığı değişimi durdurmaya çalışanlara karşı, hep birlikte yan yana omuz omuza verdiniz ve bir zafer kazandınız, bu zafer sizindir kutlu olsun. Bu zafer 2 yıl boyunca yer yüzü sofralarında helal ekmeğini komşusuyla bölüşenlerin ekmeğidir, sizin zaferinizdir. Bu zafer cebinde 15 lira parayla, milyarlara karşı koyan gençlerin zaferidir. Bu zafer haksız yere iftira atılanların zaferidir. Bu zafer cep harçlığından para kesenlerin, mutfak masrafından para kesenlerin ve o parayla partisine araba alanların, yani sizin zaferinizdir. Bu zafer 18 gün direnen, İş, aş, adalet diye İstanbul’a yürüyen cam işçilerinin zaferidir. Bu zafer toprak ağlarına karşı, sendika ağlarına karşı işçi sınıfının zaferidir. Bu zafer bir kez daha göstermiştir ki, Türk milleti hiçbir şeyin karşısında, Allah’tan başka kimseye eğilmez, ne tehditlere, ne şantaja boyun eğer, Allah’ından başkasından korkmaz, sandığa gittiği zamanda çocukların geleceği için, Lüleburgaz’ın geleceği için oy kullanır” dedi.

“GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKTIK”

Kaya şöyle devam etti: “Bu zafer, değişim, dönüşüm, gelişim diyenlerin, statüko isteyenlere karşı zaferidir, bu zafer Lüleburgaz’ın aydınlık geleceğinin zaferidir. Her biriniz ayrı ayrı mücadele ettiniz, köyünüzde, mahallenizde, komşularınızda çay içerek, ekmeğinizi paylaşarak anlattınız. Lüleburgaz’ın artık tertemiz bir geleceğe ihtiyacı var, bunu söylediniz, bizim çocuklarımızın yaşayabileceği bir Lüleburgaz’a ihtiyacı var, nefes alabileceğimiz ve Cumhuriyeti kuracağımız bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bugün siz Türkiye için bir zafer kazandınız. Bu zafer göstermiştir ki, ruhumuzda ki Kuvay-i Milliye kanı ve ruhumuzdaki devrimci damar tam da yerinde durmaktadır. İşimize, aşımıza sahip çıktığımız gibi bugün de geleceğimize sahip çıktık, Lüleburgaz olarak geleceğimizi baştan başlattık, bembeyaz bir sayfa açtık. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu haber 6177 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
"En az 2 bin lira"!
10.12.2017 09:37
Lüleburgaz’da 2 yeni film gösterimde!
10.12.2017 12:25
İnternete zam geldi!
Cep telefonu görüşmelerinden yüzde 25, sabit telefon görüşmelerinden yüzde 15 ve data ile internet hizmetlerinden alınan yüzde 5 Özel İletişim Vergisi yüzde 7,5 olarak birleştirildi.
10.12.2017 16:28
Lüleburgaz’da ‘Öfke Cuması’!
Lüleburgaz’da AK Parti ve MHP’nin öncülüğünde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki eylemi gerçekleştirildi. Sokollu Camii’nde başlayan eylem Kongre Meydanı’nda devam etti.
09.12.2017 07:53
Dağlı toprağa verildi!
09.12.2017 07:51
Eşinin yanına defnedildi!
09.12.2017 07:38
“Hain plan”!
09.12.2017 07:52
Lüleburgaz ‘Şampiyon’ Lisesi!
09.12.2017 07:51
Fikret Reyhan filmiyle Lüleburgaz’a geliyor!
09.12.2017 07:37
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter