15 Aralık 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
AK Parti Babaeski Kadın Kolları Başkanı Sezer oldu!
Büyükmandıralı iş kadını Melis Sezer, AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları’nın yeni Başkanı oldu.
Kırklareli # 05 Aralık 2017 Salı 07:48

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Kadın Kolları’nın, 6.Olağan Kongresi hafta sonu yapıldı.

AK Parti İlçe Teşkilatı Toplantı Salonu’nda yapılan kongrede, AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na vekâleten atanan Melis Sezer tek liste ile girilen seçimde yeni Başkan seçildi.

Yoğun bir katılımın yaşandığı kongrede açılış konuşmasını Melis Sezer yaptı.

Sezer, konuşmasında; “Babaeski ilçesi Büyükmandıra nüfusuna kayıtlı olup, 1978 doğumluyum. Üniversite mezunuyum. Ticaretle iştigal etmekteyim. AK Parti Teşkilatı’nın çeşitli kademelerinde görev yaptım. Ak Parti Babaeski İlçe Başkanlığı’nın, 5’nci ve 6’ncı Kongrelerinde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. Aynı zamanda Yürütme Kurulu Üyeliği yaptım. 2013 Yılından, 2017 Ekim ayına kadar AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları görevini başarılı bir şekilde yürüten ve kadın kollarımıza İlçemizde önemli bir ivme kazandıran Sayın Şükran Özlem Tosunlu’nun görevinden istifa etmesi nedeniyle Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanlığına vekâleten atanmış bulunmaktayım. Kurulduğu günden bugüne kadar hizmetin adresi olan AK Partimizin Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na atanmanın gururunu yaşamaktayım. Bu bir bayrak ve hizmet yarışıdır. Bu süreçte her zaman olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek, partimize gönül vermiş her bir ferdi kucaklamaya devam edeceğiz. Küskünlük yok, dargınlık yok, çünkü biz her zaman için büyük bir aileyiz. Liderimiz Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda yürümeye devam edeceğiz. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen ve bu günden sonra emeği geçecek olan tüm arkadaşlarımı sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Ardından yapılan seçimde Melis Sezer, AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları’nın yeni Başkanı seçilirken Yönetim Kuruluna ise Sunay Yılmaz, Neslihan Şen Önce, Zeynep Suzan İnan, Ayten Akgün, Canan Sözgen, Meltem Karaca, Neşe Köse, Gülcihan Kılınç, Nuran Koç, Nazmiye Gün, Şadiye Ünal, Nilgün Kalfa, Gonca Atmaca ve Hülya Özyer seçildiler.

Kongreye katılan AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilen Melis Sezer’i ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ederek kutladı.

Minsolmaz, daha sonra, AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya ve AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal ile birlikte, AK Parti Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’ndan istifa eden Belediye Meclis Üyesi Özlem Şükran Tosunlu’yu, bugüne kadar partiye verdiği hizmetlerinden dolayı tebrik ederek, bir buket çiçek verdi.

Yapılan Kongreye; AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, AK Parti Babaeski Belediye Meclis Üyesi Özlem Şükran Tosunlu, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzel Koç, AK Parti Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Gündüz, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, AK Parti Alpullu Belde Başkanı Mehmet Atik, AK Parti Büyükmandıra Belde Başkanı Ersan Çölgeçen, AK Parti Babaeski İlçe ve Belde Teşkilatı Yönetim Kurlu Üyeleri ve partili üyeler katıldı.     

 

Bu haber 1117 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter