12 Aralık 2017 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 6°C
Açık
HABER DETAYI
Bir tek muhatabı yok!
Lüleburgaz’ın en büyük ikinci mahallesi olan Kurtuluş Mahallesi’nde gerçekleştirilen Huzur Toplantısı’nda vatandaşlar mahalleleri ile ilgili sıkıntılarını dile getirse de toplantıda Lüleburgaz Belediyesi’nden kimsenin olmaması dikkat çekti.
Lüleburgaz # 22 Kasım 2017 Çarşamba 07:47

Orhan KONYALI

Lüleburgaz’da düzenlenen Huzur Toplantıları’nın son durağı Kurtuluş Mahallesi oldu.

Çeşmeli Kıraathanesi’nde düzenlenen Huzur Toplantısı’na Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Özturgut, İlçe Sağlık Müdürü Önder Porsuk, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem, Lüleburgaz Müftüsü Hüseyin Uysal, İŞKUR Müdürü Ahmet Selim Keskin ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gürkan Güler, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Ali Teker, Siteler Mahallesi Muhtarı Vehbi Açıkgöz ve mahalle sakinleri katıldı.

Vatandaşlar mahallede metruk binaların madde bağımlıları tarafından mesken tutulduğu, akşam saatlerinde araçlardan yüksek sesle müzik yayını yapılıp mahalle sakinlerine rahatsızlık verilmesi ve General Ferhat Akat Caddesi’ndeki trafik sorunu toplantının ana maddelerini oluşturdu.  

General Ferhat Akat Caddesi’nde uygunsuz parklardan kaynaklanan trafik sorununun, binalarda otopark olmamasından kaynaklandığı, ancak polisin trafiğin akışını düzenlemekten başka çaresi olmadığı aktarıldı.

BELEDİYEDEN KİMSE YOK!

Lüleburgaz’ın ikinci büyük mahallesinde gerçekleşen Huzur Toplantısına, Lüleburgaz’ın tüm daire amirleri ve kurum müdürleri katılırken, Lüleburgaz Belediyesi’nden herhangi bir yetkilinin katılmaması dikkat çekti.

Mahalle sakinlerinin genellikle yerel yönetimle ilgili sıkıntılarını aktardığı toplantıda belediyeden herhangi bir yetkilinin bulunmaması, sorunların çözümü konusunda uyumlu çalışılabileceği konusunda soru işaretlerine neden oldu.

‘FERAH SOKAK’TAKİ METRUK BİNA ÇÖZÜM BEKLİYOR’

Vatandaşların şikayetlerini değerlendiren İlçe Emniyet Müdürü Koca; “Yaz aylarında Kurtuluş Parkı tarafında motosikletli grupların rahatsızlık vermesi gibi sorunlar var. Ferah Sokak’taki bitişik iki villa boş ve harabe durumda olmasından dolayı kimliği belirsiz kişiler tarafından sürekli kullanılıyor ve bu da sokak sakinlerine rahatsızlık oluşturuyor, aynı zamanda binada sürekli yangın çıkıyor. Bu konularla ilgili çalışmalar yürütüyoruz, hatta metruk bina hakkında Lüleburgaz Belediyesi ile binanın metruk bina olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği hakkında yazışmalar yaptık. Lüleburgaz Belediyesi de binanın sahiplerine ulaşıp, tedbirlerini alması konusunda görüşmelerde bulunuyor. Eğer tedbirler binanın sahipleri tarafından sağlanmazsa yıkacaklarını aktarıyor. Biz de bu konu hakkında cevabın yazısını bekliyoruz. Bu sürede kontrollerimizi sıklaştırdık’ dedi.

ENGELLİ MAAŞI KESİLEN OĞLU İÇİN YARDIM İSTEDİ!

Toplantının sonunda Nedim Keser isimli bir vatandaş, oğlunun engelli maaşının kesildiğini iddia ederek Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya’dan yardım istedi.

Kaymakam Kaya, devletin kapısının herkese açık olduğunu belirterek konu hakkında gereğinin yapılması konusunda ilgili müdürlere talimat verdi.

 

 

 

Bu haber 1584 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Ölüm onu sıyırdı!
Lüleburgaz’da yaşları küçük iki çocuğun üstünde olduğu motosiklet, beton mikseriyle çarpıştı. Kazada 1 çocuk ayağından yaralandı.
11.12.2017 07:34
Çağlayan Topçu projelerini açıkladı!
Lüleburgaz Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin başkan adayı Çağlayan Topçu, seçimlere az bir süre kala projelerini açıkladı. Topçu: “Ortak aklı harekete geçirmek için taraf olmaya çekinmeyelim” dedi.
11.12.2017 07:35
"En az 2 bin lira"!
10.12.2017 09:37
Canan Karatay geliyor!
11.12.2017 07:37
HEM’den ‘insanlık dersi’!
Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi’nin bahçesinde sokak kedileri için soğuğa dayanıklı yuvalar yapıldı. Göz ve ayaklarında sorunlar da bulunan kediler için şimdilik 8 yuva yerleştirildi.
11.12.2017 07:33
Tek temsilcimiz hazırlık maçı bile yapamıyor!
Kırklareli’nin tek temsilcisi olan Trakya Gençlik Spor çatısı altındaki bayan futbol takımı, en yakın rakiplerinin Edirne ve Tekirdağ’da olmasından dolayı hazırlık maçı dahi yapamıyor. Kızlar, her türlü imkansızlığa rağmen bu yıl da Kırklareli’yi temsil etmekte kararlı.
11.12.2017 07:35
Fidan SMMM bürosunu açtı!
11.12.2017 07:38
Kömür yardımlarında sıra belde ve köylerde!
11.12.2017 07:36
Lüleburgaz’da 2 yeni film gösterimde!
10.12.2017 12:25
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter