19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Babaeski’nin 3D yazıcı projesi kabul edildi!
Kırklareli # 18 Kasım 2017 Cumartesi 07:43

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Trakya Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim Döneminde yaptığı ‘Babaeski Mesleki Eğitimde 3D Yazıcılarla Buluşuyor’ konulu projesi kabul oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, makamında yaptığı açıklamada; ‘Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırlayıp Trakya Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı Eylül Ekim Dönemine başvurusunu yaptığımız “Babaeski Mesleki Eğitimde 3D Yazıcılarla Buluşuyor” konulu projemiz başarılı olarak destek almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında ilçemiz Mesleki eğitim kurumlarımızda görevli 12 meslek dersi öğretmenimize ‘Solid Works’ programı ile modelleme yapma, Simplify3D ve Cura programları ile modellemesi yapılan ürünlerin 3D yazıcıdan çıktısını alma" konularında 7 gün süreyle günde 7 saat ve toplam 49 saat olacak şekilde eğitim verilecektir. Projemizin devamında 3D yazıcılar ile ilgili ilçemizde görevli öğretmenler ile eğitim gören öğrencilerimizin katılacağı ulusal (Trakya Kalkınma Ajansı, TÜBITAK) ve uluslararası (Erasmus+ Programı) projeler geliştirmek üzere çalışmalarımız devam edecektir’ dedi.

Düzenlenen toplantıya, Strateji Geliştirme Şube Müdürü: Göksel Baytok ve Proje Koordinatörü Tuğrul Bayraktaroğlu da katıldı.

Bu haber 769 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter