18 Aralık 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Küçük yazarlardan 7 kitap!
Lüleburgaz’da Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda düzenlenen etkinlikle yaşları 7-10 arasında değişen 7 çocuk kendi kitaplarını yazdı
Lüleburgaz # 18 Kasım 2017 Cumartesi 07:34

Orhan KONYALI

13-19 Kasım ‘Dünya Çocuk Kitapları Haftası’ etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz’da gerçekleştirilen faaliyette çocuklar, kütüphane tarafından tasarlanan kitap örneklerini, kendi öykülerini yazarak hayata geçirdiler.

Yazdıkları kitaplar kütüphanede sergilen çocuklar, aynı zamanda 16 Kasım Perşembe günü düzenlenen etkinlikle öykülerini okudular.

Perşembe günleri saat 16.00’da masal saati etkinliğine katılan çocukların, serbest konuda yazdıkları ve kendi çizdikleri resimlerle oluşturdukları kitaplar toplamda 7 oldu.

7-10 yaş arası kendi kitaplarını yazan çocuk yazar grubu ve yazdıkları kitaplar şöyle oldu; Ekin Meriç Özer ‘Ece’nin Dişi’, Irmak Dikici ‘İzabella’nın Pasta Dükkanı’, Tarık Enes Çetin ‘Küçük Karga ile Tilki’, Defne Deniz ‘Canan ile Ali’, Merve Deniz ‘Defne ile Okul’, Ali Rıza Günerdi ‘Ali’nin Yaz Eğlencesi’, Esma Görkem ‘Burcu ve Kedisi’.

Lüleburgaz Sokollu Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Dilek Beyoğlu da; ‘Çocukların okuma, anlama ve yazma yeteneklerini geliştirmek ve bu gelişmede kütüphanenin rolünü vurgulamak amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdik’ dedi.

 

Bu haber 853 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter