19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
Enerjide kadın mühendislerin peşindeler!
Kırklareli # 18 Kasım 2017 Cumartesi 07:33

IC İÇTAŞ Enerji, Trakya bölgesi ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile bir işbirliği başlattı.

Kadınların iş hayatındaki istihdamının ve cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasına ilişkin farkındalığın arttırılmasına yönelik başlatılan iş birliği ile IC İÇTAŞ Enerji İnsan Kaynakları yöneticileri ve yetkilileri, Türkiye’de çeşitli üniversitelerin elektrik, elektrik ve elektronik bölümleri ile mühendislik kulüplerine ziyaretler gerçekleştiriyor.

‘Ver Elini Üniversite, Gelecek IC Enerji’de’ sloganıyla başlatılan, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ve Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin (TREPAŞ) de aralarında bulunduğu proje kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi, Kırklareli Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelindi ve projenin kapsamı öğrenciler ile paylaşıldı.

Gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilere, IC İçtaş Enerji’de kariyer olanakları, mühendislik fakültelerinden mezun olmuş ve IC İçtaş Enerji’de çalışan kadınların sektöre bakış açıları ve deneyimleri aktarıldı.

Proje, kadın mühendislerin enerji sektöründe istihdam edilmelerinde süregelen dengesiz dağılımın giderilmesinde özellikle katkı yaratmayı ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın eşit fırsatlar sunulmasını mümkün kılmayı, gerek sahada gerekse yöneticilik pozisyonlarında, kadınların aktif rol almalarını sağlamayı hedefliyor.

Bu haber 817 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter