18 Ocak 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 10°C
Yağmur
HABER DETAYI
Lüleburgaz’da ‘Global Girişimcilik Haftası’ başladı!
Lüleburgaz # 14 Kasım 2017 Salı 07:51

Orhan KONYALI

Dünyada 170 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası kapsamında Lüleburgaz’da bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Lüleburgaz’da dün düzenlenen açılış töreninde Lüleburgaz’ın Global Girişimcilik Haftası’nda Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla etkinlik gerçekleştirilen kent olacağı aktarıldı.

Lüleburgaz’daki Global Girişimcilik Haftası, E-Ticaret Çağı Genel Yayın Yönetmeni Ümit Öncel’in moderatörlüğünde, English Ninjas Kurucusu Ali Servet Eyüpoğlu’nun ‘21. Yüzyılda Girişimcilik’ başlıklı sunumuyla başladı.

Etkinlik haftası boyunca, daha önceden duyurusu yapılan, eğitimlere kayıt olan 300 katılımcıya, alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilecek.

Açılış programında konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak; ‘Dünyayı yakalayamamış bir ülkeyiz, kentimiz metropol değil, il değil, bir ilçe, devlet olanaklarını alma bakımından Türkiye’nin en fakir yeri, çünkü diyorlar ki siz orada iyisiniz, durumunuz güzel, size bir şey vermiyoruz, bunun neden yapıldığını da anlamış değilim. 19 yıl önce belediyeye geldiğimde, bütün çalışanlarımı topladığımda tek bir soru sordum, ‘Niçin yaşıyoruz?’ Herkes kendine göre bir şey söyledi, ama hiç kimse mutluluğu söylemedi. O zaman Lüleburgaz için, kent halkını mutlu edecek bir şeyler yapmalıyız dedik, mutlu olmak için başarılı olmak, başarılı olmak için de dünyayı yakalamak, dünyayla birlikte hareket etmek gerektiğine inandım. Oturduk stratejik planlarımızı yaptık, bu planlar içersinde bir sürü hedeflerimiz oldu, o hedefler altında birçok faaliyetler yer aldı, o faaliyetlerden biri de bu hafta burada bulunduğumuz şu anda yaptığımız işlerden biri. Biz Lüleburgaz’da okuyan çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz. Lüleburgaz’da en önemli var olan bir şey var ki o da insan kaynağımız. Son derece çağdaş, çok çalışan iyi eğitim alan, çok da fazla ekonomik sıkıntı çekmeden yaşamın içinde var olan, iletişimi diğerleriyle rahat kurabilecek, demokratik, özgür bir toplumda yaşayan ve üniversite sınavlarına girdiğinde Lüleburgaz’ı yerleştirme birincisi yapan çocuklarımız, kitlemiz var’ dedi.

‘LÜLEBURGAZ’IN TRAFİK PROBLEMİ YOK, KEŞMEKEŞ YOK, GÜRÜLTÜ YOK, İNSANLARI ÇAĞDAŞ VE MODERN’

Halebak şöyle devam etti; ‘2018 yılını, İnovasyon ve Tasarım Yılı olarak kabul ettik. Bir yıl boyunca ve o yıldan başlayıp, ondan sonra devam edecek birçok hareketin başlangıcı olacak. Bu hafta önümüzdeki 2018 yılının bir anlamda açılışı. Kentin tamamıyla neler yapabileceğimizi test edebileceğimiz bir hafta ve bunu başarabilirsek önümüzdeki yılki programlarımızı ona göre yapacağız. Kentin sosyalleşebileceği, canı istediğinde 1 saatte Yunanistan, 1 saatte Bulgaristan, canı istediğinde 1 saatte İstanbul, 35 dakikada Marmara denizi, 50 dakikada Karadeniz’e gidebileceği bir noktada, aynı zamanda üstelik trafik problemi yok, keşmekeş yok, gürültü yok, insanları ve çağdaş, modern, herkesin birbirine günaydın dediği, güler yüzle yaklaştığı, metropollerin sıkıntısının olmadığı bir yerdeyiz’ dedi.

 

Bu haber 371 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
GRİNWİCH’İ BIRGALAMA ZAMANIDIR KARDEŞLERİM
17.01.2018 18:30
Dükkana daldı!
Turgutbey Caddesi’nde kontrolden çıkan araç depo olarak kullanılan bir işyerine daldı.
17.01.2018 07:57
Şaşkına çeviren duyuru!
17.01.2018 09:22
Soba külü evi yakacaktı!
Lüleburgaz’da dün sobadan çıkan külü ağaç direğin dibine bırakan vatandaş, az daha evin yanmasına sebep olacaktı.
17.01.2018 09:07
“Elektrik faturasında oyun mu var?”
17.01.2018 09:25
‘Tozaklı’  haberine açıklama!
17.01.2018 09:18
İşsiz kalınca patron oldular!
17.01.2018 09:12
Sahibini arıyorlar!
17.01.2018 07:51
Pınarhisarspor’dan acı haber!
17.01.2018 07:56
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter