17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
‘Yaz-boz’a döndü!
Lüleburgaz’da 1 hafta öncesine kadar cam filmi söktürmek isteyenleri yoğunluk nedeniyle randevuyla kabul eden bir Yeni Sanayi esnafının randevu listesi, 10 Kasım’da gelen yeni açıklamanın ardından yaşanan belirsizliği ortaya koydu.
Lüleburgaz # 13 Kasım 2017 Pazartesi 07:42

Orhan KONYALI

Türkiye genelinde belirsizliğini koruyan ‘cam filmi’ kararı Lüleburgaz’da da vatandaşlar kadar otomobil aksesuarları alanında hizmet veren esnafı da yakından etkiledi.

Lülebuırgaz’da 1 hafta öncesine kadar cam filmi söktürmek isteyen araç sürücülerini randevuyla kabul eden esnaf, 10 Kasım’da İçişleri Bakanı’nın ‘ceza yemeyecekler’ açıklaması üzerine randevu tablosunu sildi.

1 hafta önceki ve 1 hafta sonraki randevu listesini gösteren esnaf, mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

‘BİZİM İŞİMİZ SÖKMEK DEĞİL TAKMAK’

Lüleburgaz Yeni Sanayi Sitesi’nde oto dizayn işyerinin sahibi Ufuk Altay;  ‘12 yıldır bu işi yapıyorum, 2 haftada 100 araçtan cam filmi söktük, ben mesleğim boyunca iki haftada bu kadar cam filmi takmamıştım. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile yasak standartları oturana kadar ceza kesilmeyeceği açıklamasıyla cam filmi söktürme işlemi durdu. Geçen haftalarda randevu alarak araçları sıraya koyuyorduk, o kadar doluydu, bu hafta ise gördüğünüz gibi gelen giden yok. İnsanlar belli bir durum olmadığı için şu an söktürmek ya da taktırmak istemiyor yeni açıklamaları bekliyor’ dedi.

Altay; ‘Biz cam filmini 150 liradan söküyorduk, çünkü bu iş özen isteyen, ustasının yapmasını gerektirdiği işler. Film, aracın arka camında bulunan rezistansın zarar görmeden çıkarılması gerekiyor, bazı sürücüler ucuz yolu tercih ederek, daha büyük maliyetlerin altına girmiş oluyor. Tabi her şeyden önce bizim asıl işimiz yapmak, sökmek değil. Bu yüzden bu belirsizliklerin ortadan kalkarak mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hatta eğer yasak kalkarsa son haftalardaki araçlardan sökmüş olduğumuz filmleri de belli bir indirim üzerinden takacağız, bir nebze biz de mağduriyetlerin giderilmesini sağlamak istiyoruz’ dedi.

 

 

Bu haber 2749 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx