16 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 13°C
Kapalı
HABER DETAYI
Halebak’tan meclis üyelerine;
‘Halkı temsil ettiğinize inanmıyorsanız gereğini yapın’
Lüleburgaz # 13 Kasım 2017 Pazartesi 07:41

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ikinci toplantısı, 10 Kasım Cuma günü saat 18:00’da Sokollu Külliyesi Hamamı Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış ve yoklama ile başlayan, gündem konularının görüşüldüğü toplantıda meclisin 14 Kasım Salı günü saat 18:00’da üçüncü kez toplanması kararı aldı.

 BAŞKAN ‘8 KASIM’DA KALDIRILAN TÖRENLERİ ANLATTI!

Meclis Toplantısında konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak; ‘Kurtuluş bayramları Belediyelerin sorumluluk bölgesindedir. 95 yıldır böyle bir programla kutlanıyordu. Avrupa Birliği süreci içersinde 2 tane komşu ülkenin Yunanistan ve Türkiye’nin, aynı birlik içerisinde yer alacağı düşüncesi ve gençlerin kafasındaki savaş düşüncesinin ortadan kaldırılması amacıyla temsili çatışmalar kaldırıldı, gelin alma kaldırıldı, kurban kesimi çocuklar kan görmesin diye kaldırıldı. Arkasından 17-25 Aralık süreci öncesi, Ergenekon ve Balyoz süreçleri içerisinde, Belediye Meclis üyelerinin yürüme ritüeli de ortadan kaldırıldı’ dedi.

‘İNANMIYORSANIZ GEREĞİNİ YAPIN’

Başkan Halebak ayrıca, meclis üyelerinin en önemli görevi olan halkı temsil görevi ile birlikte tüm bayramlarda, kutlamalarda ve meclis toplantıları gibi toplantılara tam katılımın olması gerektiğini dile getirdi.

Halebak; ‘Eğer gerçekten halkı temsil ettiğinize inanmıyorsanız o zaman gereğini yapın, hayır temsil ediyorsanız olmanız gereken yerlerde olmanız gerektiğini asla unutmamanız gerekiyor’ dedi.

Lüleburgaz’ın 8 Kasım kurtuluş törenlerinde belediyenin tüm daire müdürleri ellerinde taşıdıkları bisikletlerle tören geçişi yapmıştı.

 

 

 

 

Bu haber 1289 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx