17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
İğneada Limanı yenilenecek!
Lüleburgaz # 13 Kasım 2017 Pazartesi 07:32

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Karadeni̇z'e sahi̇li̇ bulunan Demirköy’e bağlı İğneada beldesindeki limanın yenileneceğini bildirdi.

Minsolmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İğneada Limanı'nda geçtiğimizde günlerde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkileri ile incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Limanda gümrük noktasıyla polis noktası oluşturulacağını belirten Minsolmaz, bu tür yatırımların kent için çok önemli olduğunu vurguladı.

İğneada Limanı'nın şu anki görünümünün kötü olduğunu ifade eden Minsolmaz, "Şu anki fiziki şartları gerçekten hiçbirimizin hoşuna gitmiyor. Orada bir çalışma yapılması gerekiyordu ve bu çalışmalar da inşallah en kısa sürede başlayacak. Balıkçı barınağımızdaki sıkıntılar ve eksiklikler bizlere hep iletiliyordu. Bu çalışma ile limanımız yenilenecek ve sorunlar da giderilmiş olacak.'' diye konuştu.

Limanın baştan aşağıya yenileceğine dikkat çeken Minsolmaz, yenilenen limanın görenlere keyif vereceğine dikkat çekti.

Çalışmaların en kısa sürede başlaması için gayret gösterdiklerini anlatan Minsolmaz, "İğneada'nın yollarını geçmiş yollarda genişleterek yenilemiştik. Yenilenecek olan limanımız ile İğneada'yı bir cazibe merkezi haline getirmeyi istiyoruz. İğneada'ya ciddi bir yatırım yapmaya hazırlanıyoruz. Gümrük noktasıyla deniz trafiğe gelişecek. Bu İğneada'ya ciddi anlamda katma değer katacak."

Minsolmaz, bu hizmetlerin yürütülmesinde kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

AA

Bu haber 535 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx