17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Trakya karmasında 3 Burgazlı!
Geçtiğimiz ay ilk etabı Lüleburgaz’da gerçekleştirilen Trakya Karması seçmelerinde karmaya 3 Lüleburgazlı 2 tane de Kırklarelili futbolcu seçildi.
Lüleburgaz # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:45

Tevfik İŞÇİ

Ufak yaştaki çocukların milli takıma kazandırılması amacıyla başlatılan bölge karmaları kapsamında Trakya Bölgesindeki gençlerin oluşturduğu Trakya Karması takımına Kırklareli bölgesinden 5 oyuncu seçildi.

Geçtiğimiz ay Lüleburgaz’da ilk etap seçmesi yapılan ve Çorlu’da yapılan son seçmelerin ardından belirlenen 18 kişilik Trakya Karması takımında Trakya Fenerspor’dan sağ kanat oyuncusu Ege Ballıkaya ile orta saha Latif Tantuş, Lüleburgaz Atletik Spor Kulübünden defans oyuncusu Akif Germeyenlioğlu, Kırklarelispor’dan kaleci Erkam Mecit ve Asilbeylispor’dan defans Tüğşad Türkoğlu yer aldı.

TÜFAD Kırklareli Şube Başkanı Baki Koçer konu hakkında yaptığı açıklamada, “TFF’nin organize ettiği Trakya Karması ikinci etabında 18 kişilik aday kadro belirlendi. Kadroya ilimizi temsilen 5 sporcu seçildi. TÜFAD Kırklareli Şubesi olarak ilimizde bu görevi biz üstlendik. 23 yıl aradan sonra ilimizde milli takıma oyuncu kazandırma çalışması yapıldı ve 5 sporcuyu buraya kazandırdık. Bu da bizi ayrıca motive ve mutlu etti. Bu çalışmalarda yer alan destek veren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Hep birlikte oyuncu seçme ve saha çalışmalarında büyük sorumluluk alıp başarılı çalışmalarımızın karşılığını aldık ekip olarak. Bize bu organizasyonda büyük destek sağlayan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’a, LYFA personeline teşekkür ediyoruz” dedi.

PAZARTESİ LÜLEBURGAZ’DA ANTRENMAN YAPACAKLAR!

Oluşturulan U14 Trakya Karması takımı şimdi şampiyona öncesi çalışmalara start verecek.

18 kişilik kadro antrenörlerin de katılımıyla Pazartesi günü Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde antrenman gerçekleştirecek.

Milli Takımlar Trakya Bölge Sorumlusu Kamil Doygun’un da katılacağı antrenman 11:00-13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

U14 Trakya Karması takımı yağacağı çalışmaların ardından 27 Kasım’da Antalya’da düzenlenecek olan Bölgeler Karması Şampiyonası’nda milli takıma seçilmek için ter dökecek.

 

Bu haber 1223 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx