16 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 13°C
Kapalı
HABER DETAYI
Lüleburgaz’ın yeni aşçı çırakları!
Lüleburgaz # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:43

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Kaymakamlığı Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR’un ortaklaşa açtığı Aşçı Çıraklığı kursu tamamlandı.

9 Kasım Perşembe günü SODAM’da yapılan kutlama yemeğine Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Lüleburgaz Mal Müdürü Mustafa Özdemir, Lüleburgaz İŞKUR Müdürü Ahmet Selim Keskin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gürkan Güler katıldı.

14 kursiyerin mezun olduğu ve Aşçı Çırağı Sertifikası almaya hak kazandığı kursun mezuniyet yemeği menüsünde kuru fasulye, pilav ve turşu ile tatlı olarak da haşhaşlı şekerpare yer aldı.

‘ÇOCUKLARINI OKUTMAYAN AİLELERE YARDIM YOK’

Tören öncesinde SODAM’da bulunan diğer kursları ziyaret edip, öğrencileri ve öğretmenleri dinleyip bilgiler alan Lüleburgaz Kaymakamı Kaya, bir sınıfta kurs gören ve küçük yaşta okulu bırakmak zorunda kaldıklarını öğrendiği öğrencilere, okullarına devam etmelerini ya da eğitimlerini açıktan tamamlamalarını tavsiye etti.

Kaymakam Kaya, yeni alınan karara göre önümüzdeki senelerde çocuklarını okutmayan ailelere kaymakamlıktan yardım yapılmayacağının altını çizdi.

 

 

Bu haber 1910 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx