17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Gençlik Merkezi’nde 10 Kasım töreni!
Lüleburgaz # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:34

Tevfik İŞÇİ

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Eski Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenin ardından Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde devam eden program Lüleburgaz Lisesi tarafından gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda sunuculuğu Lüleburgaz Lisesi Edebiyat Öğretmeni Cemile Durgan, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Lüleburgaz Lisesi Müdürü İsmail Yener yaptı.

Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğunu hiçbir zaman unutmadan onun değerlerine sahip çıkmak gerektiğini belirten Yener; ‘Kurtuluş Savaşı’nın Başkumandanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk, vatan gibi, bayrak gibi milletimizi millet yapan ortak değerdir. Tek bir Atatürk vardır. Çevremizde yaşanan olaylar, atlattığımız badireler, ortak değerlerimize sahip çıkmak ve bu değerler etrafında kenetlenmek zorunda olduğumuz gerçeğini bize bir kez daha hatırlatmıştır. Bize düşen görev hamasi tartışmalara girmeden ortak değerlerimiz üzerinde kenetlenmek ve Atatürk’ün gösterdiği bilim-fen yolunda tarihimizden, milli ve manevi duygularımızdan güç alarak emin adımlarla yürümektir. Bu yürüyüş o kadar kolay olmasa da Atatürk’ün gençliğe hitabesinde dediği gibi “önünüze dahili ve harici engeller çıkacaktır” Bu engelleri aşmak aklı hür vicdanı hür nesiller yetişmesiyle mümkündür. Burada gençlere düşen görev, Türk istiklaline ve Türk Cumhuriyetine sahip çıkmaktır. Bu bilinçle hareket edildiği müddetçe 10 Kasım’lar unutulmayacak, Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, rahmetle ve minnetle anmaya devam edecektir’ dedi.

Lüleburgaz Lisesi Okul Müdürü İsmail Yener’in konuşmasının ardından ise 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli İstihkam Üsteğmen Erdi Gülsever, Mustafa Kemal Atatürk’ün asker, komutanlık ve liderlik yönlerini anlattı.

Ardından Lüleburgaz Lisesi Tarih Öğretmeni Fadime Konak, ‘Atatürk’ün Mücadeleci Ruhu’ konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Tören, şiirlerin okunması, kısa film gösterisi, ödüllerin verilmesi ve oratoryo gösterisi ile sona erdi. 

Törene Kaymakam Mustafa Kaya, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Albay Yavuz Bali, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Belediye Başkanı Emin Halebak, kurum müdürleri, öğretmen öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 487 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx