17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
25 bin liralık ödülü aldı!
Kırklareli # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:30

Trakya Üniversiteler Birliği ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Trakya Proje Pazarı yarışması  Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda yapıldı.

Bölgedeki üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeyi hedef alan, Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı etkinliğine Trakya Üniversiteler Birliği Üyeleri, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi'nde çalışan veya çalışmalar yürüten araştırmacılar ve Çanakkale, Kırklareli, Edirne veya Tekirdağ illerinde faaliyet gösteren sanayicilerin katılımı kabul edildi.

Hakem değerlendirmelerinin ortalaması sonucunda 36 proje “65 puan”ın üzerinde değerlendirilerek, Proje pazarına katılım hakkını elde etti.

Bu projelerin 8 tanesi Trakya Üniversitesi’ne, 4 tanesi Kırklareli Üniversitesi’ne, 5 tanesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne, 10 tanesi Namık Kemal Üniversitesi’ne ve 9 tanesi özel sektör kuruluşlarına ait.  

36 proje içerisinden ilk 10’a kalan projeler, 6 tanesi akademisyenlerden, 1 tanesi Trakya Kalkınma Ajansından, 1 tanesi Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden ve 6 tanesi çeşitli sektörlere ait Ar-Ge merkezi sorumlularından oluşan 14 kişilik “değerlendirme ve ödül kurulu” tarafından değerlendirildi.

25 BİN LİRALIK ÖDÜLÜ ALDI!

36 proje arasında ilk 10’a kalan projeler Trakya Proje Pazarı yarışmasında proje önerilerini jüri üyelerine ve katılımcılara sundular.

İlk 10’a kalan finalistlerin 4 tanesi Trakya Üniversitesi’nden, 2 tanesi Namık Kemal Üniversitesi’nden, 2 tanesi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden, 1 tanesi Trakya Üniversitesi Teknopark’tan ve 1 tanesi Kırklareli Üniversitesi’nden yarışmaya katıldı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ilk 5’e girmeye hak kazanan proje sahiplerine Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ‘Ticarileştirme Desteği’ kapsamında para ödülleri verildi. Yarışma sonucunda birincilik ödülü olan 25 bin TL’yi almaya hak kazanan ‘Fonksiyonel Yumurta Proteini Kaynaklı Toz Sporcu Ürünü Geliştirilmesi ve İmalatı’ isimli projesiyle Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden Muhammed Yüceer oldu.

İkincilik ödülü olan 20 bin TL Trakya Üniversitesi’nden Cem Taşkın’a, üçüncülük ödülü olan 15 bin TL Namık Kemal Üniversitesi’nden Erkan Orhan’a, dördüncülük ödülü 10 bin TL yine Trakya Üniversitesi’nden Şebnem Bukavaz’a, beşincilik ödülü 5 bin TL  ise Trakya Teknopark’tan Tolga Kaprol’a verildi.

 

Bu haber 679 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx