17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Büyüksün Mandıra!
Lüleburgaz # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:28

Metin KARAKUŞ

Büyükmandıra Belediyesi, Beldenin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünü bu yıl uluslararası düzeyde kutladı. 

Kutlamalar kapsamında Bulgaristan Haskova’nın Lyubimets Kasabası'ndan gelen dans ekibi ve Bosna Hersek asıllı İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Folklor Ekibinin Büyükmandıra Belediyesi için özel olarak hazırladığı halk oyunları Büyükmandıra Meydanı'nda sergilendi.

Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin'in, Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğu'nun, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı’nın da katıldığı kurtuluş bayramı törenleri coşkulu bir kalabalıkla birlikte kutlandı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Sertaç Balyemez şunları söyledi; ‘Her geçtiğimiz yıl bir önceki yıllara göre daha farklı daha özel kurtuluş bayramı etkinliği organize etmeye çalışıyoruz. Bu yıl kutlamalarımızı yurt dışından gelen ekiplerimizle birlikte daha da zenginleştirdik. Kurtuluş Bayramımız Büyükmandıra'mız için çok önemlidir. 95 yıldır bu topraklarda huzur içerisinde yaşan bizler, bağımsızlığın ve kurtuluşun ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizler Büyükmandıralılar olarak çok iyi biliyoruz ki, 9 Kasım 1922 tarihinde sadece bir mücadele ve direniş gösterilmemiştir. Aynı zamanda milli mücadelemize de büyük bir katkı sağlanmıştır. Geçmişte dedelerimizin canı pahasına savundukları bu topraklar bugün bizlere emanettir. Bizler bu emanetimizi kanımızın son damlasına kadar koruyacağımıza ve savunacağımıza ant içtik. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarıp 95 yıldır bize bu mutluluğu yaşatan, Vatan semalarında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmamıza vesile olan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelemize katkı sağlayan tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, 9 Kasım Büyükmandıra’mızın Kurtuluş Bayramını kutluyorum" dedi.

Coşkulu gerçekleşen tören sonrası bando ekibinin geçidi ve Avcılık - Atıcılık Derneği mensuplarının fişek atışları heyecanlı anlar yaşattı.

 

 

Bu haber 617 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx