17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Trakya Kent Konseyleri Birliği genel kurulu yarın!
Lüleburgaz # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:25

Haber Merkezi

Trakya Kent Konseyleri Birliği’nin Lüleburgaz’da yapılacak genel kurulu 12 Kasım Pazar günü saat 10:00’da başlayacak.

Lüleburgaz Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Binnur Dinç, yılda iki kez yapılan genel kurulun Lüleburgaz Kent Konseyi ev sahipliğinde, 12 Kasım Pazar günü Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde yapılacağını belirterek Lüleburgaz halkını toplantıya davet etti.

Dinç yaptığı açıklamada; ‘Toplantılara Trakya'da kurulu bulunan Kent Konseyleri katılmakla birlikte toplantının yapıldığı kentteki tüm örgütlere ve kentlilere açıktır. Bu nedenle Lüleburgaz halkına açık olan toplantıya katılım sağlanmasını bekliyoruz’ dedi.

BÜTÜNŞEHİR DE KONUŞULACAK!

Dinç şöyle konuştu; ‘Sabahki oturumda, T.Ü. Öğretim Görevlisi Dr. Pınar Akarçay; “Kent Konseyleri ve Sivil Örgütlerin Kent Yönetimine Katılımı” konusunu anlatacak. Katılımcı Kent Konseylerinin görüşlerini belirteceği oturum forum şeklinde yapılacak. Kent Konseyleri olarak ortak anlayış ve bakış açısını oluşturmaya çalışılacak bu bölümde ülkemizin diğer kent konseykleri gibi dünya örnekleri de bizlere yol gösterecektir. Öğleden sonra yapılacak oturumda ise üç konuşmacımız olacaktır. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı İlhan Kurt; “Trakya topraklarının El Değiştirmesi” başlıklı sunumunda hepimizin bildiği bir konunun neden ve sonuçları hakkında bizi bilgilendirecektir. Trakya Kent Konseyleri Birliği toplantılarının ana konusu olan Trakya’da ekolojik yaşamı savunma hakkında Trakya Platformu Hukuk Kurulu üyesi ve TBB Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkan Yardımcısı Avukat Bülent Kaçar bilgi verecek. “Trakya'ya Saldırılar ve Hukuki Durum” başlıklı sunumda Trakya yaşam alanlarını savunma mücadelesinde neler yapıldığı ve yapılması gerektiğini bizlerle paylaşacak. Bölgemizde Tekirdağ bir süredir bütünşehirdir. Bildiğimiz gibi yeni bir yasa ile başka şehirlerin de aynı statüye geçeceği düşünülmektedir. Bölgemizde de Edirne ve Kırklareli'nin bütünşehir olacağı öngörülmektedir. Bütünşehir olmanın olumlu ve olumsuz örneklerini Tekirdağ örneüği ile tartışacağımız “Bütünşehir Yasa Tasarısı” başlıklı sunumu T.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Güler yapacak.

Her konuşmacıya sorular sorulmasının mümkün olacağı toplantımızın soncunda bir sonuç bildirisi hazırlanarak Trakya kamuoyu ile de paylaşılacaktır’.

 

Bu haber 739 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx