20 Kasım 2017 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 8°C
Kapalı
HABER DETAYI
Kaleminize sağlık!
Lüleburgaz # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:24

Tevfik İŞÇİ

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri çerçevesinde Lüleburgaz’da mektup yazma, resim, şiir, kompozisyon yarışmaları düzenlendi.

Liseler, ortaokullar ve ilkokullar arasında düzenlenen yarışmalarda derece giren öğrencilere ödülleri düzenlenen programda verildi.

İlk olarak ‘Duygularımdan Kalemime Atatürk’ konulu mektup yazma yarışmasında liseler arasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Bu yarışmada 1. Düvenciler Anadolu Lisesi öğrencisi İlay Yılmaz, 2. Özel Lüleburgaz Doğa Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Akar, 3. Ahmetbey Şehit Öğretmen Uğur Gören Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Tuğba Pala oldu.

Ortaokullar arası düzenlenen mektup yazma yarışmasında 1. Lüleburgaz Ortaokulu’ndan Edanur Şepçi, Fehmi Mutlu Ortaokulu’ndan Aleyna Görgün, 3. Lüleburgaz Doğa Ortaokulu’ndan Yasemin Uzun oldu.

Öğrencilere ödüllerini Kaymakam Mustafa Kaya takdim ederek, öğrencileri tebrik etti.

Düzenlenen şiir yarışmasında liseler arasında Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencisi Şeyma Kaçar ilk sırada yer alırken, ikinci Düvenciler Anadolu Lisesi öğrencisi Selen Avcu, üçüncü yine Düvenciler Anadolu Lisesi öğrencisi Petek Bilim oldu.

Liseler arası kompozisyon yarışmasında ise yine Düvenciler Anadolu Lisesi’nde İlayda Ekinci birinci, aynı okuldan Selen Avcu ikinci, Lüleburgaz Lisesi’nden de Seray Akman üçüncülük elde etti.

Şiir yarışmasında derece alan öğrenciler ödüllerini Garnizon Komutan Vekili Albay Yavuz Bali’nin elinden aldı.

Ortaokulların şiir yarışmasında Emrullah Efendi Ortaokulu’ndan Damla Büyükkoru, Büyükkarıştıran Ortaokulu’ndan Berk Demirbaş ve Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek Ortaokulundan Nisa Aksu ilk üç sırayı aldı.

İlkokullar arası resim yarışmasında ilk sırayı Ramazan Yaman İlkokulu’ndan Duru Toprak alırken, ikinci İstiklal İlkokulu’ndan Zeynep Nehir Yavaş, üçüncü Ramazan Yaman İlkokulu’ndan Sarp Buruncuk oldu.

Bu isimlere ödülleri de Belediye Başkanı Emin Halebak tarafından verildi.

Ortaokullar arasından düzenlenen resim yarışmasında ise Emrullah Efendi Ortaokulu’ndan Handenur Çakmak 1. oldu. Yarışmada 8 Kasım Ortaokulu’ndan Elif Nur Koru ikinci olurken, üçüncülüğü 8 Kasım Ortaokulu’ndan Doğukan Çetinkaya ile Fehmi Mutlu Ortaokulu’ndan Nil Su Yıldız paylaştı.

Son olarak liseler arası resim yarışmasında derece girenler anons edildi. Bu alanda ilk üç sıra TEK Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin oldu.

TEK Güzel Sanatlar Lisesi’nden Emircan Sevil ilk sırada, Simge Dönmez ikinci sırada, Aleyna Durmaz da üçüncü sırada yer aldı.

Öğrencilere ödüllerini Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül takdim etti.

Bu haber 236 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
3 ay önce kurduğu tesiste ilk ürünü aldı!
18.11.2017 09:25
Nazike Yörükoğlu vefat etti!
18.11.2017 09:20
Eski benzinlik tedirgin ediyor!
18.11.2017 09:19
CHP'de aday tanıtım toplantısı!
18.11.2017 09:27
Kepir hem kızlarda hem erkeklerde şampiyon!
18.11.2017 09:26
Sokollu alarm veriyor!
18.11.2017 09:23
Oflu Hoca’ya veda yemeği!
18.11.2017 07:29
Küçük yazarlardan 7 kitap!
Lüleburgaz’da Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda düzenlenen etkinlikle yaşları 7-10 arasında değişen 7 çocuk kendi kitaplarını yazdı
18.11.2017 07:34
Evrensekiz’in kamyonu geldi!
18.11.2017 09:25
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter