17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Babaeski Ata’sını andı!
Kırklareli # 11 Kasım 2017 Cumartesi 07:23

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski'de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

Atatürk Meydanı’ndaki tören alanında başlayan anma etkinlikleri, Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin, 1.Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tank Albay Coşkun Önal, Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Eren, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı.

Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Öğretmeni Güneş Baran’ın yönetiminde, Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05'te Belediye hopörlerinden siren çalınarak 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından, İstiklal Marşı okundu.

Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma” etkinlikleri, Cumhuriyet İlkokulu Salonu’nda düzenlenen program ile devam etti.

Buradaki program, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Düzenlenen Anma Programının sunuculuğunu Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Nevin Yıldırım yaptı.

Programda Atatürk’ün kişiliği ve devlet adamlığı, Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Neslihan Çınar tarafından, Atatürk’ün Askeri kişiliği ise Tank Üsteğmen Erman Yıldız tarafından anlatıldı.

Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi İsmail Altun tarafından, “Atatürk İnanmak Gibi” adlı şiir okunduktan sonra, “Atatürk” konulu sinevizyon gösterisi yapıldı.

Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Enes Şen ve Çağla Akıncı tarafından, “Dış Basında Atatürk” yazıları okundu.

Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program, Atatürk Oratoryosu ve ardından Okul Personeli Erdem Kazoğlu eşliğinde Atatürk’ün sevdiği türkülerin öğrenciler tarafından seslendirilmesi ile son buldu.

Anma Programı sonunda, protokol üyeleri öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Bu haber 589 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx