17 Ekim 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
İŞKUR otobüsle geldi!
Kırklareli # 10 Kasım 2017 Cuma 07:51

Tevfik İŞÇİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan İŞKUR Gezici Tanıtım Otobüsü dün Lüleburgaz’a geldi.

Trakya bölgesinde tanıtımlar gerçekleştiren otobüs dün Kırklareli ve Babaeski’nin ardından Lüleburgaz’da Öğretmenevi önüne geldi.

Burada açılan stantlarda iş arayan vatandaşlar, istihdam seferberliği kapsamında bilgilendirdi.

Öğrenciler de bu hizmetten faydalanırken, Lüleburgaz İŞKUR Müdürü Ahmet Selim Keskin de açılan standı ziyaret edip, bilgilendirmelerde bulundu.

İŞKUR Müdürü Keskin, tanıtım otobüsünün işveren ve iş arayanları bir araya getirerek istihdamın artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunduğunu söyledi.

İşveren ve iş arayan vatandaşların bu hizmet ile kurumlarına gelmeden hizmetlerden faydalandığını aktaran Keskin, burada amacın kurum hizmetlerini tanıtmak, işveren ve vatandaşlarla bire bir görüşmeler yaparak verdikleri hizmetlerden daha fazla istifade edilmesini sağlamak olduğunu kaydetti.

Mobil hizmet aracında öğrenci ve vatandaşlara iş ve meslek dallarında görevli danışmanlar tarafından bilgilendirmeler de yapıldığını ifade eden Keskin, kurumun hizmetlerini en iyi şekilde tanıttıklarını dile getirdi.

 

Bu haber 1035 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx