16 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 13°C
Kapalı
HABER DETAYI
Meraya atık!
Lüleburgaz’a bağlı Ceylanköy’de bir hayvan çiftliğinden çıkan atıkların köy merasına dökülmesi üzerine Jandarma harekete geçti.
Lüleburgaz # 10 Kasım 2017 Cuma 07:50

Haber Merkezi

Lüleburgaz’a bağlı Ceylanköy’de bir hayvan çiftliğine ait atıkların vidanjörle köy merasına döküldüğü anlar görüntülendi.

8 Kasım’da saat 16:30 sıralarında meydana gelen olayda, köydeki bir hayvan çiftliğine ait hayvan atıklarının mülkiyeti maliye hazinesine ait olan alana vidanjörle döküldüğü tespit edildi.

Köy Muhtarı Hasan Akarsu durumu jandarmaya bildirirken, Lüleburgaz Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla olay yerine gelen jandarma ekipleri de olay yerindeki atıkları görüntüledi.

Çevreye atıklarını atan işletmenin 2 sahibine çevreyi kasten kirletmekten işlem yapılırken, şüpheliler ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

KÖYLÜLER ARPA EKİYORDU!

Çiftlikten çıkan atıkların döküldüğü yaklaşık 200 dönümlük aland köylüler en son arpa ekiyordu.

Hayvan çiftliğinin atıklarının dökülmesi için arpa ekili tarlanın da bozulduğu görüldü.

FİRMADAN AÇIKLAMA GELDİ...

Öte yandan bir firma yetkilisi gazetemize açıklama yaparak arazinin köy merası değil, hazineden kiraladıkları bir arazi olduğunu, ellerinde daha önceden alınmış yargı kararı bulunduğunu belirtti.

Firma yetkilisi, kiraladıkları bu araziye önceden de gübre döktüklerini, ancak köy muhtarının hakkı olmayan yere tecavüz ettiğini iddia etti.

 

 

Bu haber 2471 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx