16 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 13°C
Kapalı
HABER DETAYI
Maçlar iptal oldu amatör kulüpler isyan etti!
Lüleburgaz İstasyon Sahası’nda oynanması gereken 5 futbol maçının güvenlik olmadığı gerekçesiyle hakem tarafından ertelenmesi maddi sıkıntılar yaşayan amatör kulüplerin tepkisini topladı.
Lüleburgaz # 24 Ekim 2017 Salı 07:50

Tevfik İŞÇİ

Kırklareli Amatör Liglerinde hafta sonu İstasyon Sentetik Sahada oynanması gereken 5 mücadele güvenlik gerekçesiyle oynanmadı.

Takımlar bu duruma isyan ederek ASKF yönetiminin bu konuya el atması gerektiğini söyledi.

Özerspor Kulüp Başkanı Metin Aygur da bu duruma tepki gösterenlerden biri oldu.

Aygur; ‘Biz birçok zahmet ile takımı maça götürüyoruz. Bizler maddi olanakları olmayan kulüpleriz. Tüm gücümüz ile lige katılıp mücadele etmeye çalışıyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarıp, buralara futbol sahalarına, spora yönlendiriyoruz. Ama maçlar güvenlik gerekçesiyle oynanmıyor. Bu durum artık bizim canımızı sıkmaya başladı. Emniyetimizde polisimiz yeterli sayıda olmayabilir. Tamam bunu anlarız ama bu duruma bizim ilgili birimimiz ASKF’nin el atması gerekiyor. Bu durum hep böyle sürmez. Kurum bizden bir sürü para alıyor. O zaman buraya özel güvenlik verip maçları oynatacak. Bizim gücümüzü kimsenin böyle harcamaya hakkı yok. Olmayan imkanlarla buraya kadar geliyoruz, yol parası vs. birçok masraf ediyoruz ama maç oynanmıyor. Daha sonra aynı maç için tekrar buraya geleceğiz ve yine bir masraf edeceğiz. Böyle bir durumu kabul etmiyoruz. Ya bizim masraflarımızı federasyon karşılayacak ya da başka çözümler bulunacak’ diye konuştu.

 

Bu haber 1169 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx