16 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 13°C
Kapalı
HABER DETAYI
‘Demir’ yürekli baba!
Lüleburgaz’da bina yıkıntıları arasında demir toplayarak 2 çocuğuna ekmek götürmeye çalışan Erdinç Sargur; ‘Tek sermayem gücüm ve altımdaki at arabam’ diye konuştu.
Lüleburgaz # 23 Ekim 2017 Pazartesi 07:48

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’da yaşayan 30 yaşındaki Erdinç Sargur, geçimini yıkılan binalardan topladığı demirleri satarak sağlamaya çalışıyor.

2 çocuk babası olan Sargur, yıkılan binalardan evine götüreceği ekmek parasını çıkarmak için tehlikeyi göze alıp, var gücüyle çalışıyor.

Sabahtan akşama kadar yıkılan binanın hafriyatı arasında demirleri çıkarmaya çalışan Sargur, gün sonunda topladığı demirleri satarak çocuklarına ekmek götürüyor.

Günde maksimum 50 TL kazandığını söyleyen Sargur, çoğu zaman ise mahalle aralarında pet şişe ve atık malzeme topluyor.

‘TEK SERMAYEM GÜCÜM VE AT ARABAM’

Zor şartlara rağmen evine ekmek parası götürmek için bunu yapmak zorunda olduğunu kaydeden Sargun; ‘Yıkılan binalardan topladığım demir atıkları ile geçimimi sağlıyorum. Bazen tehlikeli oluyor ama ney yapalım. Evde biri 3 diğeri okula giden 10 yaşında iki erkek çocuğum var. Onlar benim bu hayattaki her şeyim. Onlar için sabahtan akşama kadar çekiç sallıyorum. Gün sonunda en iyi olması durumunda 50 lira kazanıyorum. Bu da benim için çok iyi bir para. İnşaat olmadığında ise mecburen gezerek bir şeyler bulmaya çalışıyorum. Ama hayatımdan memnunum. Hiçbir zaman evlatlarımın boğazından haram lokma geçirtmedim. Bundan sonra da geçirmem. Çalıp çırpmak yerine rızkımızı arıyoruz. Allah yardım ediyor. Tek sermayem gücüm ve altımdaki at arabam. Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da sabahın erken saatlerinden akşam hava kararana kadar gezip dolaşıp, taş kırıp günümüzü geçireceğiz’ diye konuştu.

Bu haber 1554 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx