16 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 13°C
Kapalı
HABER DETAYI
Muhtarlara ‘madde bağımlılığı’ eğitimi!
Kırklareli # 21 Ekim 2017 Cumartesi 07:17

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce, Mahalle Muhtarlarına, “Toplumda Madde Bağımlılığıyla Mücadele” konulu seminer verildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen seminere, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Azatçam, Ruh Sağlığı Şubesi Ebe Burcu Kayım, Nihal Kunduz ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Babaeski İlçe Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Şubesi Ebe Burcu Kayım tarafından Mahalle Muhtarlarına verilen seminerde, “Toplumda Madde Bağımlılığıyla Mücadele” anlatıldı.

Eğitimde bilgiler aktaran Ruh Sağlığı Şubesi Ebe Burcu Kayım; ‘Madde Bağımlılığı, vücudun işlevlerini olumsuz yönde etkileyen maddelerin kullanılması, bundan dolayı zarar görüldüğü hâlde bu maddelerin kullanımının bırakılamamasıdır. Etkileri; Aklı ve iradeyi işlemez hale getirir. Kişiyi normal yaşam ve davranışlarından uzaklaştırır. Bulantı, kusma, karın ağrıları, kabızlık, ishal, mide ve bağırsak spazmlarına/kanamalarına sebep olur. Tüm iç organların zarar görmesine ve buna eşlik eden bir dizi hastalığa neden olur. Zehirlenmelere ve bu yolla gelen ölümlere sebep olur. Uyuşturucular, bireyin çevreye uyum yeteneğini azaltır. Bağımlı giderek aileden ve çevresinden kopararak, yalnızlaşır’ dedi.

Bu haber 498 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx