24 Eylül 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Buğu
HABER DETAYI
Olimpiyatlara meşalelerle uğurlandılar!
Lüleburgaz # 12 Ekim 2017 Perşembe 07:30

Tevfik İŞÇİ

Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğrenim hayatlarına devam eden özel çocuklar spor müsabakaları için Denizli’ye uğurlandı.

Pamukkale Üniversitesi bünyesinde Denizli’de yapılacak olan Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları ve Dilek Sabancı Kamu Futbol Turnuvası kapsamında Lüleburgaz’ı temsil edecek olan öğrenciler, Denizli’ye okulda düzenlenen törenle uğurlandı.

Öğrencileri uğurlama törenine Okul Müdürü Barbaros Görkem Şinikoğlu ile Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman, Ramazan Yaman Huzurevi Müdürü Ahmet Aktürk ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yücel Bilgiç de katıldı.

Lüleburgazlı sporcular turnuvada futbol ve atletizm branşlarında mücadele edecekken, kafilede karma futbol takımı partner sporcuları ve özel sporcular olmak üzere 19 kişi yer aldı.

Kafile turnuvanın ardından Cumartesi günü Lüleburgaz’a dönecek.

Öte yandan uğurlama törenine katılan Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman, Okul Müdürü Barbaros Görkem Şinikoğlu’nda okul hakkında da bilgi aldı.

Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nin otizm hakkında kabul edilen "2017-1-TR01-KA101-037765” nolu otizmli bireylerde davranışsal, motor ve duyusal bütünleme becerilerinin AB boyutunda incelenmesi başlıklı, AB projesi ve diğer uyguladığı ulusal ve uluslararası alandaki projeler hakkında  brifing alan  Karaman,  daha geniş kapsamlı ve daha geniş paydaşlı bir çalıştay ile ilimizde otizm ve özel eğitim ile ilgili yol haritası oluşturulması hakkında çalışılması gerektiğini ve Şehit Rüstem Resul Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin bu konuda ilimizin öncüsü ve medarı iftarı olduğunu belirtti.

Daha sonra merkezi gezen Karaman ve Aktürk, sera atölyesi ve dış bahçe tarım uygulamaları hakkında da bilgi alarak ziyaretlerini sonlandırdı.

Bu haber 616 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx