22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
Cam işçilerinden ‘toplantı’ tepkisi!
Kristal-İş Sendikası’nın dün işten atılan cam işçileri ile ilgili toplantı yapıldığını sosyal medya üzerinden duyurmasının ardından, işten atılan cam işçileri de kendilerinin bu toplantıya çağrılmadığını iddia ettiler. Sendikanın ‘çağırdık gelmediler’ şeklindeki açıklamasına işçiler tepki gösterdi.
Lüleburgaz # 11 Ekim 2017 Çarşamba 07:43

 

Orhan KONYALI

 

Kristal-İş Sendikası, işten atılan 90 işçi ile ilgili dün Esnaf Sanatkarlar Odası’nda Merkez Yönetim Kurulu ve Trakya Şube Yönetim Kurulu’nun katılımıyla yaşanan sorunların çözümü için toplantı yapıldığını duyurdu ancak işten çıkarılan işçiler toplantıyı sosyal medyadan duyduklarını belirterek duruma tepki gösterdi.

Kristal-İş Sendikası’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bu toplantının işçiler tarafından sendika şube binasında yapılması yönünde katı bir tavır sergilenerek tek taraflı çıkmaza sokulduğu dile getirildi.

Açıklamada ayrıca, işten çıkarılan cam işçilerinin toplantıya katılım sağlamayacaklarını ilettikleri bilgisi paylaşıldı.

Yapılan toplantıyı sosyal medya hesabından öğrenen işçiler ise toplantının sendika binasında olmasını talep ettiklerini, bunun sonucunda sendika yönetiminden toplantıyla ilgili haber beklediklerini fakat herhangi bir açıklama yapılmaksızın toplantının habersiz bir şekilde yapıldığını dile getirdi.

‘SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİK’

Sosyal medyadan yapılan açıklamaya işten çıkarılan sendika üyesi cam işçileri adına tepki gösteren Aydın Şahin; ‘Genel başkan yapılan mitingde yarın (dün) bizimle görüşeceğini beyan etti. Sabah itibariyle biz de o toplantıyı beklememeye başladık, kendilerinden bize sendika salonunun yetersiz olduğu konusunda bir talep geldi. Buranın yerine bir düğün salonunda bu toplantıyı gerçekleştirmeyi istediler. Bu toplantıya bütün kurullarla birlikte katılacaklarını söylediler. Biz de onlara sendikanın evimiz olduğunu burada 100’den fazla insanla delege toplantısı düzenleniyor, bu salonda bu toplantılar yapılmaya müsait bir yerdir, yani evimizde yapalım’ dedik. Ayrıca geldiğimiz noktada bütün kurulların gelmesine gerek olmadığını söyledik ki şube yönetimi bile bize durumumuzla ilgili yapabileceği bir şey olmadığını aktardı. Sadece bu işi genel başkanın çözebileceği söylendi. Biz de bundan dolayı şube başkanı, genel başkan ve teknik konularda yardımcı olması adına sendikamızın uzmanları katılsın birlikte değerlendirme yapalım diye ilettik. Sonra baktık bir salon tutulmuş, bizim katılmayacağımıza karar verilmiş, bizim adımıza kendileri toplantı gerçekleştirmişler’ dedi.

‘ÜZÜM YEMEK İSTİYORUZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL’

Şahin; ‘Bundan sonraki taleplerimizi dile getirmek ve ayrıntılarını konuşmak adına bu toplantının yapılmasına karar vermiştik, Pazartesi günkü mitingde de genel başkan tarafından bunun sözü verilmişti ama sosyal medyada da gördüğümüz üzere bu toplantının bizsiz gerçekleştirilmiş olduğunu gördük. Bu konuyla ilgili Şube başkanı Ufuk Yaratan ile konuştuk, Genel merkez yönetim kurulunun bu toplantıyı gerçekleştirdiğini ve işverenle görüşmek üzere İstanbul’a döndüğünü aktardı. Toplantıda ne koşulduğunu dahi bilmiyoruz bize açıklama bile yapılmadı. Biz faaliyetlerimizi sendikamıza karşı değil, aksine onların işverene karşı ellerini güçlendirmesi adına gerçekleştiriyoruz. Sendikacılarımız bizim önümüze geçsinler ve çözüm üretsinler, bizler üzüm yemek istiyoruz bağcıyı dövmek değil’ dedi.

Bu haber 2825 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx