22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
İstihdam ve Çalışma Grubu başkanını seçti!
Lüleburgaz # 11 Ekim 2017 Çarşamba 07:42

Tevfik İŞÇİ

Geçtiğimiz günlerde yapılan Kent Konseyi Genel Kurulu’nun ardından İstihdam ve Çalışma grubu da ilk toplantısını belediye toplantı salonunda yaptı.

Yapılan toplantıda, 2016 Eylül’den beri başkanlık görevini yapan Semra Tezsezen’in yerine yeni bir yönetim ve başkan seçildi.

Yapılan seçim sonucunda oluşturulan yönetim kurulunda Başkan olarak Özlem Neşeli, Başkan Yardımcısı Gülşah Kavaklıoğlu, delege ve sekreter Nesrin Göçener, üyeler Ayşe Doğan, Semra Tezsezen oldu.

Bu projenin 2005 yılında hayata geçmesinde emeği olan Nesrin Göçener, toplantı sonrasında Emek Pazarı grubu adına yaptığı açıklamada; ‘Kent Konseyi İstihdam ve Çalışma gurubu Emek Pazarı olarak, 2005’ten bu yana çalışmalarımızı, çeşitli fuar ve festivallere, sergilerde en iyi şekilde temsil ettik. Amacımız her kesimden kadınların güçlenmesi, kendi ayaklarının üzerinde durması, küçükte olsa aile bütçesine yardımcı olmasını sağlamak, örnek teşkil etmekti. Bizler, yaptıklarımız ile yüreklerimizdeki sevgiyi, emeğe dökerken, hayallerimizi resmediyoruz ve bu yarattıklarımızı belli zamanlarda kongre meydanında tezgahlarımızda bizleri sevenlerle buluşturuyoruz. 12 yıldan bu yana bizler için değişen bir şey olmadı. Ama aramızda iş yok deyip hemen kaçanlar, yağmur, kış, çok soğuk, yaz çok sıcak, bunlarda taşınır mı diyenler oldu. Bizler yılmadan örnek olmaya devam edeceğiz. Aramızda birkaç yıl tecrübe edinen arkadaşlarımızdan şu anda iki tanesi tezgahlarına veda edip, dükkan işletiyorlar. Bazı arkadaşlarımız yaz sezonunda yazlık yerlerde kendi emeklerini sanata dönüştürüp, kiraladıkları yerlerde satıyorlar. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen siparişler kapılarına kadar teslim ediliyor. Bir kaç genç arkadaşımızda aramızdan tezgahlarına veda ederek sigortalı işte çalışma fırsatı yakaladı. Bizler emek pazarı çalışanları olarak, çeşitli nedenlerle aramızdan ayrılan veya yapamayan bayanların  yerine, yıl içerisinde bizlere dilekçe ile müracaat edenleri sırası ile alıyoruz ve onlara da bu imkandan yararlandırıyoruz” dedi.

Bu haber 1173 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx