22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
Lüleburgaz’ın sporcu ordusu!
Lüleburgaz # 11 Ekim 2017 Çarşamba 07:40

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’da 9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanacak Amatör Spor Haftası açılış yürüyüşü ile başladı.

9 Ekim Pazartesi günü saat 16:00’da eski Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüşe Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim müdürü Nedim Çetin, Şube Müdürü Ahmet Kafalı ve Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem katıldı.

Yürüyüşe birçok kategoride mücadele eden sporcular ellerindeki dövizler ile katılırken, yürüyüş kapsamında İstanbul Caddesi, Fatih Caddesi güzergahı izlendi.

Kongre Meydanı’na gelen yürüyüş grubundaki öğrenciler burada hazırlanan alanda kendi spor dallarından örnekler sundu.

Burada konuşan Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem, bu haftanın kutlanmasındaki en büyük amacın, özellikle çocukların spora başlamasının sağlanması olduğunu söyledi.

Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel aracın spor olduğunu aktaran Erdem, hafta boyunca etkinlikler ile bunu tüm kesime yaymak istediklerini dile getirdi.

Erdem konuşmasında, “Halkın düzendi fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin, bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması amacıyla Amatör Spor Haftası kutlanıyor. Gönüllü olarak yapılan, ailelerimizin güvenerek emanet ettiği çocukları, sporun her safhasında yetiştiren amatör spor kulüplerini her kurumun desteklemesi prensibi ile tüm kurumlarımız ile işbirliği içinde çalışıyoruz. Amacımız, ilçemizde her branşta amatör spor faaliyetlerini, geliştirmek ve emanet edilen çocukların hem spor olarak, hem de ahlak olarak gelmeleri gerektiği noktaya gerekli itinayı göstererek gelmelerini sağlamaktır. Lüleburgaz’da sporun hak ettiği yeri alacağı her hanede spor yapan kişi sayısının artacağı inancıyla Amatör spor Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde, basketbol, atletizm, masa tenisi, satranç, voleybol ve bisiklet yarışı düzenlenecek.

Bu haber 689 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx