21 Ekim 2017 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
Lüleburgaz’ın sporcu ordusu!
Lüleburgaz # 11 Ekim 2017 Çarşamba 07:40

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’da 9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanacak Amatör Spor Haftası açılış yürüyüşü ile başladı.

9 Ekim Pazartesi günü saat 16:00’da eski Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüşe Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim müdürü Nedim Çetin, Şube Müdürü Ahmet Kafalı ve Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem katıldı.

Yürüyüşe birçok kategoride mücadele eden sporcular ellerindeki dövizler ile katılırken, yürüyüş kapsamında İstanbul Caddesi, Fatih Caddesi güzergahı izlendi.

Kongre Meydanı’na gelen yürüyüş grubundaki öğrenciler burada hazırlanan alanda kendi spor dallarından örnekler sundu.

Burada konuşan Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem, bu haftanın kutlanmasındaki en büyük amacın, özellikle çocukların spora başlamasının sağlanması olduğunu söyledi.

Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel aracın spor olduğunu aktaran Erdem, hafta boyunca etkinlikler ile bunu tüm kesime yaymak istediklerini dile getirdi.

Erdem konuşmasında, “Halkın düzendi fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin, bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması amacıyla Amatör Spor Haftası kutlanıyor. Gönüllü olarak yapılan, ailelerimizin güvenerek emanet ettiği çocukları, sporun her safhasında yetiştiren amatör spor kulüplerini her kurumun desteklemesi prensibi ile tüm kurumlarımız ile işbirliği içinde çalışıyoruz. Amacımız, ilçemizde her branşta amatör spor faaliyetlerini, geliştirmek ve emanet edilen çocukların hem spor olarak, hem de ahlak olarak gelmeleri gerektiği noktaya gerekli itinayı göstererek gelmelerini sağlamaktır. Lüleburgaz’da sporun hak ettiği yeri alacağı her hanede spor yapan kişi sayısının artacağı inancıyla Amatör spor Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde, basketbol, atletizm, masa tenisi, satranç, voleybol ve bisiklet yarışı düzenlenecek.

Bu haber 454 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
BEKLE BİZİ İSTANBUL!
17 gündür Lüleburgaz’da direnişlerini sürdüren 90 cam işçisi dün saat 12:30’da yüzlerce kişinin desteği ile İstanbul’a yürüyüşe geçti. Cam işçileri Evrensekiz’deki konaklamanın ardından bugün yürüyüşüne devam edecek.
21.10.2017 07:36
Kimse ‘26’ numarayı istemedi!
Cam işçilerinin yürüyüşü sırasında geniş güvenlik önlemi dikkat çekti.
21.10.2017 07:35
Lüleburgaz’ın yeni okulu buraya yapılacak!
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı toplantılarında Lüleburgaz Zafer Mahallesi’nde İl Özel İdaresi’ne ait taşınmazın okul yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisine oy birliği ile karar verildi.
21.10.2017 07:33
Uçaneller’e uluslar arası gurur!
Lüleburgaz Uçaneller Kuklaevi, Bosna Hersek’te bulunan özerk Sırp Cumhuriyeti’nin başkenti olan Banja Luka’da uluslar arası jüri tarafından ‘En iyi Kukla Yönetimi ve Canlandırma’ ödülüne layık görüldü.
21.10.2017 07:41
Birinden kurtulurken diğerine çarptı!
21.10.2017 07:37
Başkan adaylığını açıkladı!
Lüleburgaz S.S. 1 No’lu Lüleburgaz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Koray Güven, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
21.10.2017 07:38
‘Asla yalnız yürümeyeceksiniz’!
21.10.2017 07:34
35 öğretmene proje yazma sertifikası!
21.10.2017 07:40
Türk Kızılayı Haftası’na hazırlanıyorlar!
21.10.2017 07:39
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter