22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
CHP bugün Kongre Meydanı’nda toplanacak!
CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü, bugün saat 17:30’da Kongre Meydanı’nda toplanarak işten çıkartılan cam işçilerine destek verecek.
Lüleburgaz # 09 Ekim 2017 Pazartesi 09:27

Tevfik İŞÇİ

 

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, Cumartesi günü parti binası önünde yaptığı basın açıklamasında Pazartesi günü (bugün) Kongre Meydanı’nda toplanarak cam işçilerine desteğe gideceklerini söyledi.

Kaya, ilçenin en büyük sanayi kuruluşlarından olan Cam Sanayi’nden işten çıkartılan 90 kişinin, ‘AK Parti’nin Trakya’ya yaptığı intikam alma çabasının ilk işareti’ olduğunu söyledi.

Kaya şöyle devam etti; ‘Cam Sanayi’de çalışan insanların şehrimize katkısı yıllık 100 milyon TL’dir. Eğer biz bu 90 kişiye sahip çıkmazsak, peşinden toplam 300 kişi gelecek. Bir yıl içerisinde 700 kişi işten çıkartılacak. Bu uygulamanın sonucu, bütün Cam Sanayi’nin kapanmasına kadar gidebilir. Bunun yaratacağı gelir kaybı, Lüleburgaz’a olacak en büyük darbedir. Yatırımları Eskişehir’de ve Mısır’da arttıran Cam Sanayi’nin şehrimizden çıkması, işçisiyle, köylüsüyle esnafıyla herkesin zararına olacaktır. Bu 90 kişiyi savunmak; peşinden işten çıkartılacak 700 kişiyi savunmak ve Lüleburgaz’ın geleceğini savunmaktır. Biz CHP olarak, Atatürk’ün sermayesi ile kurulmuş bir fabrikanın şehrimizde kalması için mücadele edecek ve işten atılan işçilere sahip çıkacağız. Bunun için Pazartesi günü (bugün), saat 17:30’da Kongre Meydanı’nda toplanacak ve işçi kardeşlerimizi destek için ziyaret edeceğiz. Lüleburgaz’ın ve çocuklarımızın geleceği için tüm halkımızı bu işten atılan işçilere sahip çıkmaya Kongre Meydanı’na bekliyoruz’

Bu haber 1437 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx