21 Ekim 2017 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
Ülkü Ocakları Babaeski’de toplandı
Kırklareli # 09 Ekim 2017 Pazartesi 09:27

Metin Karakuş/Babaeski

Kırklareli, Lüleburgaz, Pınarhisar ve Vize Ülkü Ocakları Başkanları Ülkü Ocakları Babaeski Şubesi’nde toplantı düzenledi. 

Düzenlenen toplantıya; Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanı Mustafa Yabacı, Ülkü Ocakları Babaeski Şube Başkanı Emre Vural, Ülkü Ocakları Lüleburgaz Şube Başkanı Ahmet Beyazgül, Ülkü Ocakları Pınarhisar Şube Başkanı Mümin Minteş ve Ülkü Ocakları Vize 2.Şube Başkanı Ethem Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanı Mustafa Yabacı; ‘Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanlığı olarak, yakın zamanda Babaeski başta olmak üzere İlçelerimizde Şubelerimizi açtık. Babaeski, Lüleburgaz, Vize ve Pınarhisar’da mevcut bulunan Ülkü Ocaklarının Başkanları ve Yönetim Kurlu Üyeleri ile beraber geleceğe dair, teşkilatlarımızın programları hakkında istişarede bulunuyoruz. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz beyefendinin başlatmış olduğu uyuşturucu ile mücadele savaşında biz Kırklareli Ülkü Ocakları olarak ve İlçe Ülkü Ocakları olarak çeşitli faaliyetlerde bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz. Amacımız, halkımızı, vatandaşlarımızı özellikle gençlerimizi bu uyuşturucu illetinden uzak tutmaktır. Kırklareli Üniversitesi yolunda, öğrencilerimiz için “Uyuşturucuya Hayır”, ‘Damarlarındaki asil kanı kirletme” yazılı pankart çalışmaları yaptık’ dedi.

‘KERKÜK MESELESİ VAHİM’

Yabacı; ‘Bugün yine ülkenin en önemli gündem maddelerinden biri olan Kerkük meselesi var. Bir Türk toprağı olan Kerkük ile ilgili daha önce basına beyanatlarımız olmuştu. Yıllardır orada Türklerin yaşadığını söyledik. Tamam, orada Kürtlerde yaşıyor, orada Araplarda yaşıyor ama Kerkük bugün binlerce yıldır anılan bir Türk toprağıdır. Bizim o bölgede, o coğrafyada Halep, Kerkük, Musul’da Türkmen kardeşlerimiz, soydaşlarımız yaşıyor. Bunlar bizim lehçemizden çok farklı bir dil kullanmıyorlar. Kerkük’te ki bir Türkmen’le gayet rahat anlaşabilirsin. Şimdi bu vatan toprağı Misakı millî sınırları için yer alan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de gözde yerlerinden biri olan yerlerdi. Atatürk biraz daha yaşasaydı Kerkük ve Musul için muhakkak bir şeyler yapacaktı. Bugün orada bir tampon devlet, bir Kürt devleti kurulmak istenmektedir. Bu çok vahim bir tablodur. Orada kurulacak devletin adı ne kadar Kürdistan olursa olsun, aslında o hakikatli bir İsrail’dir. Bugün görüyoruz Peşmerge bir elinde İsrail bayrağı sallıyor bir elinde de PKK’nın çaputunu sallıyor. Terör örgütlerinin çaputunu sallıyor. Yani bu gözden kaçmaz bir gerçektir. Orada kurulacak kukla devleti sadece İsrail tanıdı. Sadece ben tanırım diyor. Başka hiç kimse Avrupa, Amerika dahil hiç kimse tanımazken, İsrail ben tanıyorum diyor. Oradaki mesele Kürtlerin hakları verilsin değildir. Kürt kardeşlerimiz ile İran’da, Kuzey Irak’ta, Suriye’de biz binlerce yıldır kardeşçe yaşıyoruz, bizim aramıza bu Siyonizm’in girmesine asla müsaade etmemiz lazım’ dedi.

 

Bu haber 373 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Otomobil bahçeye uçtu!
Babaeski’de kazanın ardından çarpmanın etkisiyle bir evin bahçesine uçan araç yürekleri ağızlara getirdi. Kazada 1 kişi yaralandı.
21.10.2017 07:37
Kırklareli’de 4 bin 407 öğrenciye ücretsiz sinema!
21.10.2017 07:33
İl Milli Eğitim Müdürü’nden anaokulu ziyareti!
21.10.2017 07:32
50 Endonezyalı’dan Kesimoğlu’na ziyaret!
21.10.2017 07:30
İlk ve ortaokul öğrencileri kısa film çekti!
21.10.2017 07:29
Mühendislik ve Mimarlık Haftası kutlanıyor!
21.10.2017 07:18
Muhtarlara ‘madde bağımlılığı’ eğitimi!
21.10.2017 07:17
Kırklareli ‘batık il’ oldu!
Kırklareli’de bu yılın 6 aylık döneminde kişi başı takipteki alacak miktarı 699,47 TL oldu. Kırklareli, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Gaziantep, Denizli, Kocaeli ve Muğla’nın ardından 10’uncu sırada yer aldı. Kırklarelililerin bu dönem kredi kartıyla yaptığı harcamalar da 301 milyon 655 bin TL’ye yükseldi.
20.10.2017 07:52
Fabrika yangınında işçiler hastanelik oldu!
20.10.2017 07:53
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter