24 Eylül 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Buğu
HABER DETAYI
‘Altın bileziği’ taktılar!
Lüleburgaz # 09 Ekim 2017 Pazartesi 09:20

Tevfik İŞÇİ

Trakya Kalkınma Ajans'ı ile Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında gerçekleştirilen ‘LMTAL'e Gidiyorum Mesleğimi Ediniyorum” projesi kapsamında Kazıma-Yükleme (Beko-Loder) İş Makinası Operatörlüğü kursunda başarı sağlayan 17 kursiyer sertifikalarını aldı.

Geçtiğimiz gün okulda düzenlenen törende yazılı ve uygulama sınavını başarı ile tamamlayan kursiyerlere Kaymakam Mustafa Kaya ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin’in katıldığı törenle sertifikaları verildi.

Toplamda 76 saat süren kurs sonunda 64 saat eğitim, 12 saat de uygulama eğitim verildi.

Tören sonunda konuşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sahit Aydın, Lüleburgaz’da olmayan bir kursu açıp, sektöre eleman imkanı sağladıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Bu projede, Trakya Kalkınma Ajansı, İl Özel İdaresi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi ve okullarının ortaklığı olduğunu belirten Aydın, “Proje toplam 210 bin TL maddi destek ile yapıldı. Bu 210 bin TL’nin 190 bin TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 20 bin TL’si de İl Özel İdaresi’nin desteğiyle sağlandı. Proje kapsamında 180 bin TL’ye Beko-Loder simülasyon cihazı alındı. Ben emeği geçen katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bölgemizde G ehliyeti veren böyle bir kurum yoktu. Biz Lüleburgazlı vatandaşlar için böyle bir proje ürettik ve bundan sonra da kurslar açılacak” dedi.

Bu haber 827 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx