21 Ekim 2017 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
Düşova; ‘Bu direniş tüm sendikalı işçilerin direnişidir’
Petrol-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Turgut Düşova, işten atılan cam işçilerine sendika olarak her türlü desteği vereceklerini belirterek; ‘Bu direniş aynı zamanda Lüleburgaz’daki tüm sendikalı işçilerin de direnişidir’ dedi.
Lüleburgaz # 09 Ekim 2017 Pazartesi 07:50

Çınar TÜRKMEN

Petrol-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Turgut Düşova, Kristal-İş Sendikası’nın önünde işten atılan cam işçileri ile bir araya gelerek destek mesajı verdi.

Burada bir açıklama yapan Düşova; ‘Yaklaşık 91 kardeşimiz tam da kış başlarken işten atıldılar. Biz Erzurum Başkanlar Kurulu’ndaydık. Duyar duymaz uçağa binerek geldik. Yıllardır bu fabrikada çalışan arkadaşlarımızsınız, eski arkadaşlarımız var. Yıllardır bu fabrikaya emek verdiniz, fabrikaları büyüttünüz, Türkiye yetmedi, cam işçisi verdiği emekle cam işverenini dünya sıralamasında önemli yerlere getirdi. Kışa girerken sanki fırın kapanmasını da bahane ederek 91 arkadaşımız sokağa atıldı. Fakat başlattığınız mücadele, bu direniş, haksızlığa karşı direniş aynı zamanda bütün işçilerin, Lüleburgaz’da Petrol-İş Sendikası üyesi işçilerin ve Petrol-İş’in de direnişidir. Biz bunu böyle görüyoruz’ dedi.

‘MADDİ MANEVİ YANINIZDAYIZ’

Düşova şöyle devam etti; ‘Diğer taraftan kardeş sendikamız Kristal-İş üyelerinin işten atılması, aynı zamanda bölgemizde sendikalı çalışan Petrol-İş üyelerine ve diğer sendikaların üyelerine de tehdittir. Diğer işverenleri de cesaretlendirecektir. Dolayısıyla bu mücadele sadece 91 kişinin işten atılması meselesi değildir, bu mesele Lüleburgaz’da sendikalı çalışan tüm işçilerin sorunudur. Petrol-İş olarak her zaman maddi ve manevi yanınızda olacağız. Kristal-İş Sendikası tarihi mücadelelerle dolu bir tarihtir. Topkapı’nın kapanmasında yine Paşabahçe’de çok iyi biliyoruz. En kısa zamanda sendikanızla birlikte ve 5600 işçi ile birlikte sizlerin tekrar işbaşı yapana kadar Kristal-İş Sendikası bu mücadeleyi yürütecektir. Bizler de Kristal-İş’in ve sizlerin aldığı her kararın arkasında olacağız. Mücadeleniz bizim mücadelemiz olacaktır. Burada bu mücadeleyi kaybetmeniz demek Zentiva işçisinin de, TPAO işçilerinin de, Danone işçilerinin de mücadeleyi kaybetmesi demektir. Biz bu bilinçle 91 işçi kardeşimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu buradan bir defa kamuoyuna ilan ediyorum. Mücadeleniz mücadelemizdir’.

  

Bu haber 979 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
BEKLE BİZİ İSTANBUL!
17 gündür Lüleburgaz’da direnişlerini sürdüren 90 cam işçisi dün saat 12:30’da yüzlerce kişinin desteği ile İstanbul’a yürüyüşe geçti. Cam işçileri Evrensekiz’deki konaklamanın ardından bugün yürüyüşüne devam edecek.
21.10.2017 07:36
Kimse ‘26’ numarayı istemedi!
Cam işçilerinin yürüyüşü sırasında geniş güvenlik önlemi dikkat çekti.
21.10.2017 07:35
Lüleburgaz’ın yeni okulu buraya yapılacak!
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı toplantılarında Lüleburgaz Zafer Mahallesi’nde İl Özel İdaresi’ne ait taşınmazın okul yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisine oy birliği ile karar verildi.
21.10.2017 07:33
Uçaneller’e uluslar arası gurur!
Lüleburgaz Uçaneller Kuklaevi, Bosna Hersek’te bulunan özerk Sırp Cumhuriyeti’nin başkenti olan Banja Luka’da uluslar arası jüri tarafından ‘En iyi Kukla Yönetimi ve Canlandırma’ ödülüne layık görüldü.
21.10.2017 07:41
Birinden kurtulurken diğerine çarptı!
21.10.2017 07:37
Başkan adaylığını açıkladı!
Lüleburgaz S.S. 1 No’lu Lüleburgaz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Koray Güven, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
21.10.2017 07:38
‘Asla yalnız yürümeyeceksiniz’!
21.10.2017 07:34
35 öğretmene proje yazma sertifikası!
21.10.2017 07:40
Türk Kızılayı Haftası’na hazırlanıyorlar!
21.10.2017 07:39
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter