11 Aralık 2017 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz -1°C
Açık
HABER DETAYI
Düşova; ‘Bu direniş tüm sendikalı işçilerin direnişidir’
Petrol-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Turgut Düşova, işten atılan cam işçilerine sendika olarak her türlü desteği vereceklerini belirterek; ‘Bu direniş aynı zamanda Lüleburgaz’daki tüm sendikalı işçilerin de direnişidir’ dedi.
Lüleburgaz # 09 Ekim 2017 Pazartesi 07:50

Çınar TÜRKMEN

Petrol-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Turgut Düşova, Kristal-İş Sendikası’nın önünde işten atılan cam işçileri ile bir araya gelerek destek mesajı verdi.

Burada bir açıklama yapan Düşova; ‘Yaklaşık 91 kardeşimiz tam da kış başlarken işten atıldılar. Biz Erzurum Başkanlar Kurulu’ndaydık. Duyar duymaz uçağa binerek geldik. Yıllardır bu fabrikada çalışan arkadaşlarımızsınız, eski arkadaşlarımız var. Yıllardır bu fabrikaya emek verdiniz, fabrikaları büyüttünüz, Türkiye yetmedi, cam işçisi verdiği emekle cam işverenini dünya sıralamasında önemli yerlere getirdi. Kışa girerken sanki fırın kapanmasını da bahane ederek 91 arkadaşımız sokağa atıldı. Fakat başlattığınız mücadele, bu direniş, haksızlığa karşı direniş aynı zamanda bütün işçilerin, Lüleburgaz’da Petrol-İş Sendikası üyesi işçilerin ve Petrol-İş’in de direnişidir. Biz bunu böyle görüyoruz’ dedi.

‘MADDİ MANEVİ YANINIZDAYIZ’

Düşova şöyle devam etti; ‘Diğer taraftan kardeş sendikamız Kristal-İş üyelerinin işten atılması, aynı zamanda bölgemizde sendikalı çalışan Petrol-İş üyelerine ve diğer sendikaların üyelerine de tehdittir. Diğer işverenleri de cesaretlendirecektir. Dolayısıyla bu mücadele sadece 91 kişinin işten atılması meselesi değildir, bu mesele Lüleburgaz’da sendikalı çalışan tüm işçilerin sorunudur. Petrol-İş olarak her zaman maddi ve manevi yanınızda olacağız. Kristal-İş Sendikası tarihi mücadelelerle dolu bir tarihtir. Topkapı’nın kapanmasında yine Paşabahçe’de çok iyi biliyoruz. En kısa zamanda sendikanızla birlikte ve 5600 işçi ile birlikte sizlerin tekrar işbaşı yapana kadar Kristal-İş Sendikası bu mücadeleyi yürütecektir. Bizler de Kristal-İş’in ve sizlerin aldığı her kararın arkasında olacağız. Mücadeleniz bizim mücadelemiz olacaktır. Burada bu mücadeleyi kaybetmeniz demek Zentiva işçisinin de, TPAO işçilerinin de, Danone işçilerinin de mücadeleyi kaybetmesi demektir. Biz bu bilinçle 91 işçi kardeşimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu buradan bir defa kamuoyuna ilan ediyorum. Mücadeleniz mücadelemizdir’.

  

Bu haber 1074 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Ölüm onu sıyırdı!
Lüleburgaz’da yaşları küçük iki çocuğun üstünde olduğu motosiklet, beton mikseriyle çarpıştı. Kazada 1 çocuk ayağından yaralandı.
11.12.2017 07:34
Çağlayan Topçu projelerini açıkladı!
Lüleburgaz Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin başkan adayı Çağlayan Topçu, seçimlere az bir süre kala projelerini açıkladı. Topçu: “Ortak aklı harekete geçirmek için taraf olmaya çekinmeyelim” dedi.
11.12.2017 07:35
"En az 2 bin lira"!
10.12.2017 09:37
HEM’den ‘insanlık dersi’!
Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi’nin bahçesinde sokak kedileri için soğuğa dayanıklı yuvalar yapıldı. Göz ve ayaklarında sorunlar da bulunan kediler için şimdilik 8 yuva yerleştirildi.
11.12.2017 07:33
Canan Karatay geliyor!
11.12.2017 07:37
Tek temsilcimiz hazırlık maçı bile yapamıyor!
Kırklareli’nin tek temsilcisi olan Trakya Gençlik Spor çatısı altındaki bayan futbol takımı, en yakın rakiplerinin Edirne ve Tekirdağ’da olmasından dolayı hazırlık maçı dahi yapamıyor. Kızlar, her türlü imkansızlığa rağmen bu yıl da Kırklareli’yi temsil etmekte kararlı.
11.12.2017 07:35
Kömür yardımlarında sıra belde ve köylerde!
11.12.2017 07:36
Fidan SMMM bürosunu açtı!
11.12.2017 07:38
Lüleburgaz’da 2 yeni film gösterimde!
10.12.2017 12:25
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter