24 Eylül 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Buğu
HABER DETAYI
Düpedüz ‘işgal’!
Lüleburgaz Okullar Caddesi’nde bir marketin kaldırım ve yol işgali tepkiye neden oluyor. Sebze ve meyve kasalarıyla, tahta paletlerle kapatılan yaklaşık 3 metrelik kaldırımda 1 kişi zor yürüyor.
Lüleburgaz # 20 Eylül 2017 Çarşamba 07:46

Haber Merkezi

Lüleburgaz’da Okullar Caddesi ile Acı Çeşme Sokak kesişiminde bulunan bir marketin uzun süredir yaptığı uygulama vatandaşlara pes dedirtti.

Yaklaşık 3 yıl önce açılan bir market zincirinin şubesinin, kaldırım ve yol kenarlarını sebze ve meyve kasalarıyla kapatması ve buna hiçbir yetkilinin ‘dur’ dememesi dikkat çekiyor.

Market zincirinin önce kaldırım işgali, ardından yol ve kaldırım kapatmaya kadar giden uygulamasına tepki gösteren vatandaşlar çok kez şikayet etmelerine rağmen bugüne kadar bir işlem yapılmadığını aktardılar.

KALDIRIMDA 1 KİŞİ ZOR YÜRÜYOR!

Marketin önünde dün çekilen fotoğraflarda Okullar Caddesi’ndeki kaldırımın sebze ve meyve kasalarıyla kapatıldığı görüldü.

Marketin ayrıca Okullar Caddesi ve Acı Çeşme Sokak’a bakan kısımlarda yola tahta paletler koyarak kendi araçlarına park yeri yarattığı dikkati çekti.

Bu sırada kaldırımda karşı karşıya gelen 2 yayanın ise geçecek yer olmaması nedeniyle birbirlerine sürtünerek geçiş yaptıkları görüldü.

ZABITANIN GÖREVİ!

Uzun süredir şikayete neden olan ve şu ana kadar herhangi bir işlem yapılmadığı iddia edilen marketin bu uygulamasına belediyenin zabıta yönetmeliğine göre işlem yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, işlem yapılıp yapılmayacağını merak ettiklerini söylediler.

Vatandaşlar, Zabıtanın görevleri arasında ‘Umumi yerlerde belediye nizamlarına aykırı olarak seyyar satışta bulunan kimseleri ve başkalarının ticarethane önlerini de kapatacak şekilde yaya kaldırımlarını, izinsiz işgal edenleri men eder’ ibaresi bulunduğunu hatırlatarak konuya bir çözüm getirilmesini istediler.

 

 

Bu haber 3107 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx