23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 19°C
Açık
HABER DETAYI
T.C LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU (BİB: 2017/232 BASIM: 13.09.2017)
2017/1 TEREKE SATIŞ
Resmi İlanlar # 13 Eylül 2017 Çarşamba 07:26

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri          : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 169 Ada No, 3 Parsel No, KOCASİNAN Mahalle/Mevkii, zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm sayılı mesken nitelikli taşınmazın müteveffa Tahir SUNAR’a ait 1/5 hissesi satılacaktır. Betonarme karkas niteliğinde inşa edilen 5 katlı yapı, zemin kat + 4 normal kattan oluşmaktadır. Ana binaya Murat Hüdavendigar Caddesinden bakıldığında binanın zemin katında ön tarafından bulunan mesken 108 m2 yüzölçümündedir. İçinde iskan edilmemektedir. Salon, 2 oda, mutfak , banyo, tuvalet, hol ve balkondan oluşmaktadır. Salonun ve odaların taban döşemesi marley ile kaplıdır. Duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik ile kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı ve dolapları mevcuttur. Banyonun ve tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans olup, banyoda yıkanma alanı, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Tuvalette hela taşı yer almaktadır. Holün tabanı seramik ile kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Meskenin pencere doğramaları ahşap yağlı boyalıdır. Kapı doğramaları ahşap yağlı boyalı, camekanlıdır. Konutta ısınma soba ile sağlanmaktadır. Giriş kapısı ahşap kaplamadır. Ana binada asansör ve yangın merdiveni yer almamaktadır. Ön tarafta bulunan balkon kapatılarak oda alanına dahil edilmiştir. Taşınmaz kent merkezinin güney tarafında yer almaktadır. E-5 karayoluna (Murat Hüdavendigar caddesine) cephelidir. Yakın çevresinde Şehir stadyumu, çeşitli bankalar, mağazalar, markerler yer almaktadır. Albenisi olan bir konumdadır. Lokasyon olarak ulaşılabilir durumdadır. Ancak yapının eski olması, asansör ve yangın merdiveninin olmaması cazibesini olumsuz yönde etkilemektedir.
Adresi                  : Kocasinan (yeni adı Hürriyet) Mahallesi, Murat Hüdavendigar Caddesi
                Lüleburgaz/Kırklareli
Yüzölçümü                         : 529,60m2     Arsa Payı : 1/10    Kıymeti : 36.569,60 TL     KDV Oranı :  %1
İmar Durumu                    : Tasdikli imar planı içinde, Ayrık Nizam, 5 kat, %40 yapılaşma hakkına sahip,
Ticaret alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler        : Haciz şerhleri mevcuttur.
1.Satış Günü                     : 02/11/2017 günü 10:00 – 10:05 arası
2.Satış Günü                     : 28/11/2017 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri                            : Lüleburgaz Adliyesi, 2. İcra Müdürlüğü Odası, Zemin Kat, No:59

2NOLU TAŞINMAZIN
Özellikleri          : :
Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe,325 Ada No, 4 Parsel No, YENİ MAHALLE mahalle, ikinci kat, 10 nolu bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm sayılı mesken nitelikli taşınmazın müteveffa Tahir SUNAR’a ait 1/2 hissesi satılacaktır. Betonarme karkas niteliğinde inşa edilen 5 katlı yapı, zemin kat + 4 normal kattan oluşmaktadır. Ana binaya Nüzhet Orhun Sokaktan bakıldığında binanın ikinci normal katında bulunan mesken 110 m2 yüzölçümündedir. Salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve balkondan oluşmaktadır. Salonun ve odaların taban döşemesi ahşap parke ile kaplıdır. Duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik ile kaplı, duvarları plastik ile boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer, dolapları mebran kaplamadır. Banyonun ve tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans olup, banyoda duş kabinli tekne, klozet ve mobilyalı lavabo bulunmaktadır. Tuvalette rezervuarlı klozet ve lavabo bulunmaktadır. Holün tabanı seramik ile kaplı , duvarları plastik boyalıdır. Meskenin pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap yağlı boyalı, camekanlıdır. Tüm yaşam alanlarında ve holde kartonpiyer bulunmaktadır. Konutta ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Giriş kapısı ahşap kaplamadır. Ana binada asansör ve yangın merdiveni yer almamaktadır. Yapının dış cephesine ısı yalıtımı yapılmıştır. Taşınmaz kentin batı tarafında yer almaktadır. Yakın çevresinde Halk Eğitim Merkezi,  Atatürk İlkokulu, Gençlik Parkı bulunmaktadır. İlçe Emniyet Müdürlüğüne, devlet hastanesi, Yaman Otel ve kent merkezi yürüyüş mesafesindedir. Albenisi olan bir konumdadır. Yapının eski olması, asansörünün bulunmaması cazibesini olumsuz yönde etkilemektedir.
Adresi                  : Yeni Mah. Nüzhet Orhun Sok. Lüleburgaz Kırklareli
Yüzölçümü                         : 762 m2     Arsa Payı : 50/839    Kıymeti : 58.723,50 TL     KDV Oranı :  %1
İmar Durumu                    : Tasdikli imar planı içinde, Ayrık Nizam, 5 kat, %40 yapılaşma hakkına sahip,
Konut alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler        : Haciz şerhleri mevcuttur.
1.Satış Günü                     : 02/11/2017 günü 10:15 – 10:20 arası
2.Satış Günü                     : 28/11/2017 günü 10:15 – 10:20 arası
Satış Yeri                            : Lüleburgaz Adliyesi, 2. İcra Müdürlüğü Odası, Zemin Kat, No:59

Satış Şartları:
                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırma tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırma istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada  da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Telallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotekli sahibi alıcaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemize tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/23 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/09/2017

Bu haber 443 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx