22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Açık
HABER DETAYI
Alpullu için bir ‘oh’ çekti!
Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Alpullu Şeker Fabrikası’nın yeniden açılmasının tüm yorgunluklarını unutturduğunu söyledi.
Kırklareli # 13 Eylül 2017 Çarşamba 07:21

Metin KARAKUŞ

Büyükmandıra Belediyesi Başkanı Sertaç Balyemez, Alpullu Şeker Fabrikası’nın yeniden faaliyete geçmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Balyemez; ‘Bu kadar stratejik bir öneme sahip olan Alpullu Şeker Fabrikası çeşitli nedenlerle son dört yıldır çalıştırılmayarak üretim yapamaz duruma gelmiştir. Çalıştırılmayan fabrika, bölgedeki pancar üreticilerini ve yerel dinamiklerini de rahatsız etmiş, Atatürk'ün mirası olan fabrikanın faaliyete geçirilmesi için bölge halkı tepkisini her platformda dile getirmeye çalışmıştı. Büyükmandıra Beldemize sadece bir kaç kilometre uzaklıkta bulunan ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla açılan ve açıldığı günden beri bölgemize ve ülkemize çok büyük katkılar sağlayan Alpullu Şeker Fabrikasının kapalı olmasına asla sessiz kalamazdım. Ben, bir ziraat mühendisi ve belediye başkanı olarak bölgemizi çok yakından ilgilendiren çok önemli bir konu karşısında ben ve ekibim bölge halkımızın sesi olduk. Sınırlı Sorumlu Alpullu Şeker Pancarı Üreticileri Kooperatifine aday olmamızın da tek sebebi bölgemiz için çok büyük bir stratejik öneme sahip fabrikamızın açılması yönündeydi. Bu yüzden kimin ne yaptığı ya da ne yapacağı bizim için önemli değildi. Bizim için önemli olan sloganımızda da belirttiğimiz gibi "Fabrika çalışacak, çiftçimiz, halkımız kazanacak" olmasıydı. Bugün geldiğimiz noktada fabrikamızın açılması, Atatürk'ün miras bıraktığı fabrikada bacanın tütmesinde sağlamış olduğumuz katkıyı görünce tüm yorgunluklarımızı unuttuğumuzu görüyorum. Fabrikanın açılış sürecine katkı sağlayan bölgemizin emektar çiftçisine, duyarlı halkına, kamuoyu oluşturan toplumun tüm dinamiklerine, Alpullu Şeker Fabrikasının her kademedeki tüm emekçilerine, bu konuda hassasiyet içerisinde yayın yapan basın emekçilerimize, fabrikanın açılış sürecine bir adım dahi yol alınmasını sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür eder, fabrikamızın kampanya döneminin hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Bu haber 718 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx